Tatil planı yapanlar dikkat! 'Ucuz tatil' uyarısı

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, mağduriyet yaşanmaması için "ucuz tatil" kampanyalarına karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Tatil planı yapanlar dikkat! 'Ucuz tatil' uyarısı

Şahin, AA muhabirine, yaz döneminde çok sayıda insanın tatile gitmek için acenteleri tercih ettiğini söyledi.

Yaz aylarında acente sayısının ciddi oranda arttığını dile getiren Şahin, şöyle konuştu:

"Yazın bazı acenteler insanlara güzel, ucuz ve avantajlı tatil kampanyaları sunuyor. Vatandaşlar da ucuz tatil yapmak için buralara başvuruyor ve konaklama ile seyahat ücretini acenteye ödüyor. Ancak tatil günü geldiğinde bize o hizmeti verecek asıl şirketin bizim otel ve bilet rezervasyonundan tamamen habersiz olduğunu görüyoruz. Yani acenteye parayı ödüyoruz ama adımıza herhangi bir rezervasyon yapılmıyor. Bu yüzden cazip, ucuz ve avantajlı bir tatil kampanyası varsa 'muhakkak onun altında bir şey vardır' diye bundan uzak durmamız gerekiyor. Tatilcilerimiz bu konuda son derece dikkatli olmalıdır. Zira özellikle yaz aylarında bize bu konuda çok şikayet geliyor."

'REZERVASYON YAPILIP YAPILMADIĞI TEYİT EDİLMELİ'

Şahin, yaz aylarında turizm acenteleriyle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Acentelerin konaklamamız için ayırttığı otelle ya da biletimizi aldığı firmayla muhakkak yazışma yaparak, adımıza rezervasyon yapılıp yapılmadığını teyit etmeliyiz. Zira bunu yapmadığımız takdirde ya da sözlü olarak yaptığımızda elimizde herhangi bir delil olmayabilir. Karşı taraftan yazılı olarak geri dönüş aldıktan sonra paramızı vermeliyiz. Çünkü o acente bu şekilde tatile gitmek isteyenlerden parayı topluyor, birkaç ay içerisinde de şirketi kapatıp ortadan kayboluyor. Daha sonra tüketicimiz muhatap bulamıyor. Bu yüzden her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz aylarında çok sayıda tatilci 'biz acenteye paramızı verdik ama adımıza ne otel ne de bilet rezervasyonu yapılmış, paramızı nasıl geri alacağız' diye bize şikayete geliyor."

Bazı acentelerin belirtilenin dışında bir rezervasyon yaptığını da anlatan Şahin, "Yapılan rezervasyonun gerçeğiyle karşılaştığımızda bize sunulan ve taahhüt edilen şekilde olmadığını görüyoruz. Artan şikayetlerden dolayı neredeyse kışa kadar tatilcilerden bize gelen şikayetlerin çözümü noktasında çalışıyoruz." diye konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
OSMANLI PADİŞAHLARI ; 600 YIL DENİZİN DİBİNDE 50 METRE YANINDA YAŞAMALRINA RAĞMEN BİR KERE OLSUN DENİZE ÇIPLAK GİRİP GÜNEŞLENMEMİŞLERDİR YÜZMEYİDE ÖĞRENMEMİŞLERDİR SADECE KAYIKLA GEZMİŞ UZAKTAN İZLEMİŞLERDİR ZATEN ADAMLAR YAZIN KIŞIN KALIN KAT KAT ÜST ÜSTE 2-3 ELBİSE GİYERLERDİ ÇÜNKÜ TOPKAPI SARAYI MERMERDEN ÇİNİLERDEN YAPILDIĞI İÇİN YAZIN KIŞIN ÇOK SERİN SOĞUK OLURDU İNCE GİYERSEN ÜŞÜTÜR ZATTÜRRE OLURDUN ZATEN KALIN VE ÜST ÜSTE KAT KAT GİYİNMEK SÜNNETTİR TÜM EVLİYA KALIN GİYİNİRDİ ÜST ÜSTE 2-3 KAT ELBİSE GİYERLERDİ KAFALARINDA KOCAMAN SARIK KAVUK OLURDU DENİZE GİRMEK BOŞ İŞTİR BOŞ
BURASI DÜNYANIN EN PAHALI ÜLKESİ ! BURDA UCUZ DİYE Bİ ŞEY YOK ! BAKSANA ADAMLAR FIRIN UCUZ EKMEK SATMASIN DİYE MAHKEMEYE VERMİŞLER !
DENETLESENESENEZE NE İŞE YARARSINIZ KI SİZ !!!! PİSLİK İÇİNDE HAVUZLAR SENELERDİR ZATEN KANDIRIYORLAR !!!! BECERİKSİZ YETKILİLERİN DÜNYADAN HABERLERİ YOK !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler