FİNANS

Piyasalarda bugün neler bekleniyor?

Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, güne önceki kapanışa göre 175,62 puanlık düşüşle 78.691,29 puandan başladı.

Piyasalarda bugün neler bekleniyor?

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dün akşam açıkladığı son toplantı tutanaklarında erken faiz artışını değerlendirebileceğine ilişkin sinyal vermesi ve Çin'de imalat verisinin beklentilerin altında kalmasının azalan risk iştahıyla Borsa İstanbul güne değer kaybıyla başladı.

BIST 100 endeksi XU100 açılışta yüzde 0,22 düşüşle 78 bin 691 puana geriledi. Borsa yatay seyrediyor. Fed istihdam piyasasında beklenenden daha güçlü durumdaki toparlanmanın, faiz oranlarının düşünülenden daha erken yükseltilmesine yol açabileceğinin işaretini verdi.

Analistler, dün akşam açıklanan ABD Merkez Bankası(Fed) toplantı tutanaklarının ardından küresel piyasalarda dolara olan talebin arttığını ve bunun etkisiyle dolar/TL'nin yaklaşık 5 ayın en yüksek seviyesi olan 2,1891'i gördüğünü belirtiyor. Yükseliş eğilimindeki döviz kurlarının borsada satışlara neden olduğunu ifade eden analistler, bugün yurt içinde siyasi gelişmelerin, yurt dışında ise yoğun makroekonomik veri akışı ve Jackson Hole toplantısının takip edileceğini kaydediyor.

[

****](http://app.lk/mynetfinans?=f)

CANLI BORSAYI ÜCRETSİZ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler