2021'de dolar fiyatları ne olacak? Citibank'tan dolar değerlendirmesi

Son zamanlarda Türk Lirası tekrar değer kazanmaya başlamışken, ABD merkezli finans devi Citibank, COVID-19 salgınına karşı geliştirilen aşıların yaygın dağıtımı ve devam etmekte olan gevşek para politikası nedeniyle doların gelecek yıl yüzde 20 kadar değer kaybedebileceği tahmininde bulundu.

ABD menşeli Citibank'ın dün yayınladığı araştırma raporunda, "Uygun ve yaygın olarak dağıtılacak aşılar piyasaya çıktığında, bunun dolardaki aşağı yönlü yapısal trendde bir sonraki satış pozisyonlarına geçilmesine yol açacağına inanıyoruz" denildi.

Raporda, "Böyle bakıldığında, dolarıdaki değer kaybının önden yüklemeli gerçekleşme olasılığı ve doların 2021'de yüzde 20 kadar düşme potansiyeli bulunuyor" ifadesine yer verildi.

ABD'li ilaç şirketi Moderna dün ileri aşama deneysel aşısının COVID-19'u önlemede yüzde 94.5 etkili olduğunu açıklamıştı.

Citi'nin doların değer kaybedeceği yönündeki görüşü enflasyon beklentileri artsa bile ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz oranlarını düşük tutmaya devam edeceği tahminine de dayanıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
dünyada öyle tül karşısında yüzde 80 değer kazanır muhtemelen .
bekle düşer sen ne düsmüs ki dolar altin euro dusucek sacma sapan aciklamalar yapip milletin 2 kurusunada göz dikmeyin sattigimiz bir seyi ne zaman daha altina yerine koyduk yillardir 1 tane ornek verin
DÜNYADA FAİZ ARTIRAN YOK.BİZE GELİNCE FAİZ ÇIKARILSIN. ŞU KADAR OLSUN BU KADAR OLSUN.ŞU KADAR OLURSA İYİ OLUR ŞU KADAR OLMAZ İSE İYİ OLMAZ. NE İŞ? HERKES BAŞIMIZA MERKEZ BANKASI BAŞKANI KESİLDİ.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler