FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Anlık Euro fiyatları: 22 Mart canlı Euro kuru ne kadar? Asya piyasaları açıldı!

Merkez Bankası’nda Cumartesi günü yaşanan görev değişiminin ardından bu duruma hafta başında piyasaların ne tepki vereceği yatırımcılar tarafından merak ediliyordu. Asya piyasalarının açılmasıyla beraber, dolar Türk lirası karşısında yükselişe geçti. Bankalarda şu an dolar ve döviz işlemleri yapılamıyor ancak saat farkı nedeniyle erken açılan Asya piyasalarında dolar 8,32 TL'ye kadar yükselmişti...

Anlık Euro fiyatları: 22 Mart canlı Euro kuru ne kadar? Asya piyasaları açıldı!

Türkiye’de piyasaların açılmasıyla doların ne kadar olacağı yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Asya piyasalarının erken saatlerde açılmasıyla dolar %13 yükselişle 8,32 seviyelerine çıktı. Yatırımcılar dolar ve döviz kurlarının son durumlarını merak ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda başkan değişikliği sonrasında Dolar/TL 'de yükseliş kaydedildi.

Asya’da ilk kotasyonlarda dolar/TL yüzde 16 yükseliş kaydetti. Dolar/TL saat 09:00 itibarıyla 7,75 TL bandında hareket ediyor.

Euro fiyatı ise 22 Mart Pazartesi günü saat 09:00 itibarıyla 09:15 TL civarında işlem görüyor.

Dolar/TL kuru geçen haftayı 7,21 seviyesinde kapatmıştı.

TCMB'DE AĞBAL'IN YERİNE KAVCIOĞLU ATANDI!

Cumartesi gününün ilk saatlerinde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Naci Ağbal görevden alınırken TCMB'de başkanlığa Şahap Kavcıoğlu atanmıştı.

Yeni TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ilk açıklamasında enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama hedefine vurgu yaptı.

Kavcıoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır.

Kavcıoğlu bankacılarla görüştü
Naci Ağbal'ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alınmasının ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı'na atanan Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu'nda bulunan bankaların genel müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Bloomberg HT'nin üst düzey bankacılardan edindiği bilgiye göre, TCMB Başkanı Kavcıoğlu, banka genel müdürleri ile toplantıda kritik mesajlar verdi. Toplantıda Kavcıoğlu'nun Merkez Bankası'nın birincil önceliğinin enflasyonla mücadele olmaya devam edeceğinin altını çizdiği öğrenildi.

Toplantıda Kavcıoğlu'nun verdiği diğer ana mesaj ise, yeni dönemde Merkez Bankası'nın politikalarında herhangi bir değişiklik olmayacağı yönündeki vurgular oldu. Toplantıda takvim dışı para politikası kurulu toplantısı olmayacağı mesajları da öne çıktı.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler