FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dolar kuru 22 Ağustos: Bugün dolar kuru kaç TL?

Dünya ekonomisinin bel kemiği para birimi olan dolar kurundaki gelişmeler, gerek birikim yapan gerekse de ekonomiyi yakından takip edenler için çok önemlidir. Peki dolarda son durum nedir? İşte 22 Ağustos için dolar ne kadar sorusunun cevabı ve doları da etkileyen piyasalardaki son gelişmeler...

Dolar kuru 22 Ağustos: Bugün dolar kuru kaç TL?

Dolar, Türk Lirası karşısında haftaya 5,58'in altında başlamasının ardından kademeli bir şekilde yükselerek dün 5,76 seviyesini gördü.

Dolar/TL, bugün bankalararası piyasada 5,76 civarında işlem görüyor.

Euro/TL ise, 6,40 seviyelerinde yer alıyor.

FED TUTANAKLARINDA "ESNEKLİK" VURGUSU

Fed 11 yıl sonra ilk faiz indirimini yaptığı temmuz toplantı tutanaklarını yayımladı. Fed üyelerinin çoğu 25 baz puan indirim istedi. Üyeler bunu para politikasında agresif bir düşüş başlangıcı olarak değil, politikanın tekrar ayarlanması olarak gördüklerini belirtti. Tutanaklarda faiz indirimi, ekonomik gelişmelere ilişkin sigorta olarak nitelendirilirken, önümüzdeki dönem için daha "esnek" olunacağı mesajı verildi.

Fed üyeleri gelecekteki faiz adımların nasıl olacağı konusunda ise konuşmakta isteksiz davrandı.

TRUMP: TEK SORUN FED VE POWELL

Trump yine Fed'i eleştirdi. Çin ve diğer ülkelerle ticaret anlaşmalarının harika durumda olduğunu tek sorunun Fed ve Powell olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Fed'i hafifçe vuruş yapamayan bir golf oyuncusuna benzeten Trump, Fed'in faiz indirerek doğru şeyi yapması durumunda ABD ekonomisinin güçlü büyüme kaydedeceğini dile getirdi. Powell'ı kastederek, "Ona güvenmiyorum, bizi sadece yüzüstü bıraktı" diyen Trump, "Enflasyon yok, uyan Fed ifadelerini kullandı.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler