FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dolar ne kadar? Günün dolar yorumları (31 Temmuz 2018)

Dolar/TL ne kadar? Uzmanlar, dolardaki son durum için hangi yorumlarda bulunuyor? İşte günün ilk rakamları ve analistlerin dolar yorumları... Dolarda yeni gün dünkü kapanış seviyelerine yakın başladı. Merkez Bankası'nın enflasyon tahminini açıklaması sonrası kur 4.90 - 4.91 seviyeleri arasında dalgalanıyor.

Dolar ne kadar? Günün dolar yorumları (31 Temmuz 2018)

ABD ile yaşanan 'Brunson' gerilimi ile yüksek bir seyir izleyen dolar/TL'de tansiyon düşmüyor. Güne 4.88 seviyesinden başlayan kur, sabah saatlerinde 4.9227 seviyesine kadar yükseldi. TCMB'nin enflasyon raporunu açıklamasından önce 4.90 seviyesinde hareket eden kurda Merkez Bankası'nın enflasyon tahminini açıklaması sonrası 4.90-4.91 arasında dalgalı bir seyir izleniyor.

Bu arada Merkez Bankaskı, 2018 enflasyon tahminini yüzde 8,4'ten yüzde 13,4'e çekti.

Bankacılar dün gelişmekte ülke para birimlerinin dolar karşısındaki değer kazancına rağmen TL'nin tek başına değer kaybettiğini belirtmişler, burada ABD Türkiye ilişkilerine ve olası yaptırımlara ilişkin endişelerin bu ayrışmadaki ana etken olduğunu söylemişlerdi.

Dolar/TL, saat 10.54 itibariyle 4.90 seviyesinde hareket ederken, euro/TL aynı dakikalarda 5,7538'den fiyatlandı.

Enflasyon raporunun yanı sıra bugün 1430'da Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti izlenecek. ABD verileri başta olmak üzere açıklanacak küresel veri gündemi de takip edilecek.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler