FİNANS

Perakende devi Peacocks ve Jaeger iflas etti

İngiltere’nin önde gelen perakende zincirlerinden Peacocks ve Jaeger iflas etti. Her iki perakende zincirinin İngiltere çapında toplam 500 mağaza ve 4 bin 750 çalışanı bulunuyor.

Perakende devi Peacocks ve Jaeger iflas etti

Ünlü giyim perakende zincirlerinin bağlı bulunduğu Edinburgh Woollen Mill (EWM) Group’tan yapılan açıklamada her iki şirkete de alıcı bulunamaması nedeniyle şirketlerin iflasının ilan edildiği duyuruldu.

Her iki perakende zincirinin İngiltere çapında toplam 500 mağaza ve 4 bin 750 çalışanı bulunuyor.

Gruptan yapılan açıklamada, “Son haftalarda Peacocks ve Jaeger zincirlerinin satışı için bir dizi potansiyel alıcı ile yapıcı görüşmeler yapıyorduk. Fakat salgın ve ikinci karantina nedeniyle perakende sektöründe devam eden bozulma, görüşmelerin uzamasına ve daha da karmaşık bir hal almasına neden oldu.” ifadelerine yer verildi.

Avrupa'da Kovid-19 salgınından en çok ölümün görüldüğü İngiltere'de 5 Kasım'da karantina uygulaması başlatılmış, temel ürünlerin satıldığı market ve eczaneler hariç tüm işletmeler kapatılırken sokağa çıkışlar sınırlandırılmıştı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
insanları aç ve işsiz bırakacağız dünya üzerinde deseniz , daha mantıklı olacaktı ????
Yakında Türkiyede de aynı işi yapan en ünlü firma patlar. 5 farklı mağazasını aradım açan bile olmadı... Sayın işverenler kontrol ve tedbir elden giderse sizi kimse kurtaramaz.
Dün eski bir finans uzmanı ile sohbet ettim kendisi İngiliz bana anlattığı bütün dünya para basıyor kovidle savaşa karşı ve çoğu ülkeler iflas edicek.. Paranın değeri bitecek..
Geri Dön