FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Rusya duyurdu! Türkiye’den ithal edilen 5 ürünün kısıtlamaları kaldırıldı

Rusya, Türkiye’den ithal edilen greyfurt, nar, üzüm, portakal ve biber alımına yönelik kısıtlamaların kaldırıldığını duyurdu. Bu karar doğrultusunda Türkiye’den yasak kaldırılan ürünlerin Rusya’ya ihracatının yeniden başlayacağı belirtildi.

Rusya duyurdu! Türkiye’den ithal edilen 5 ürünün kısıtlamaları kaldırıldı

Rusya, Türkiye’den ithal edilen bazı sebze ve meyvelere yönelik kısıtlamaların kaldırıldığını duyurdu. Rusya Hayvan ve Bitki Karantina Servisi (Rosselkhoznadzor) tarafından yayınlanan kararnamede, Türkiye’den ithal edilen greyfurt, nar, üzüm, portakal ve biber alımının kısıtlamalarının kaldırıldığı ifade edilerek, “Kısıtlamaların kaldırılmasının temel nedeni, Rospotrebnadzor uzmanlarının laboratuvar araştırmalarının sonuçlarına dayanarak alınmıştır. Numunelerin analizinin sonuçlarına göre, izin verilen maksimum zararlı madde seviyelerinin aşılmadığı tespit edildi” denildi.

4ae31821-2985-43d7-ab49-67a0100f16f9

İHRACAT YENİDEN BAŞLAYACAK

Rusya Hayvan ve Bitki Karantina Servisi, Türkiye Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından pestisit gibi yabancı maddeler içeren sebze ve meyvelerde araştırmalar yapıldığını belirtti. Bu karar doğrultusunda Türkiye’den yasak kaldırılan ürünlerin Rusya’ya ihracatının yeniden başlayacağı aktarıldı. (İHA)

a1a04ce1-3eee-4674-adc3-409e0bb1092d

Express
Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler