Trump'tan faaliyetlerini Çin'den ABD'ye taşıyan şirketlere "vergi indirimi" sözü

ABD Başkanı Donald Trump, faaliyetlerini Çin'den ABD'ye getiren şirketlere vergi indirimi uygulayacaklarını açıkladı. Ayrıca George Floyd'un öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilerindeki şiddet olaylarına dikkati çeken Trump, "Biz sizin kentlerinizi ve kenar mahallelerinizi, suçlu bir gelecekten ve kaostan koruyacağız." dedi.

Trump'tan faaliyetlerini Çin'den ABD'ye taşıyan şirketlere "vergi indirimi" sözü

Trump, Minnesota eyaletine bağlı Mankato kentinde yaptığı konuşmada, ülke gündemini değerlendirdi ve Demokrat rakibi Joe Biden'a yüklendi.

Demokratların ABD'nin değerlerini yok etmeye çalıştığını savunan Trump, "Joe Biden, sol kanattaki aşırılıkçıların kuklası." diye konuştu.

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilerindeki şiddet olaylarına dikkati çeken Trump, "Biz sizin kentlerinizi ve kenar mahallelerinizi, suçlu bir gelecekten ve kaostan koruyacağız." dedi.

Trump: "Faaliyetlerini Çin'den Amerika'ya getiren şirketlere vergi indirimi yapacağız."

Trump, Kovid-19'u "veba" olarak nitelendirerek, "Veba ülkemize geldikten sonra Çin ile görüşmedim." ifadesini kullandı.

Çin'de faaliyet gösterilen Amerikan şirketlerini de ABD'ye dönmeye çağıran Trump, "Faaliyetlerini Çin'den Amerika'ya getiren şirketlere vergi indirimi yapacağız." ifadesini kullandı.

ABD'nin Kovid-19 aşısını bulmaya "çok yakın" olduğunu vurgulayan Trump, "Çin virüsünü yeneceğiz." diye konuştu.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
cogu kisi beyenmez ama America da yasayan Turkler sever cunku hic bir yaptirimda Turkiye icin onay vermedi,Halkbankasi icin cezaya bile onay vermedi Turk karsiti degil ama cin ve zenci karsiti... Demokratlar kazanir ise Kasimda Turkiye cok ceza yer ve yaptirima maruz kalacak..
@pinar_1987_fscti Türkleri sever tabi... ortadoğudaki bütün planlarında askerlerimizi istediği gibi yönlendiriyorlar. sen trump olsan Türkiyeyi sevmezmisin !
Coronaya karşı aşıyı bulacak 'Çin virusünu yemecek' Dunya gerzek olmasaydı ABD güdümünde olmazdı, Corona ilk nerede çıkmış beli değil ama katiler tarafından icaat edildiğinden şüphe yok, ABD aşı bulmaz bulanlardan çalar yada zorla tehditle alır. Ruya buldu ve üretimine başladı, hindista, çin vb bulmuş . ortak isveç-İngiltere şirketleri AstraZenika bulmuş ABD yok ancak çalar. ABD bulsa kulanması bile risklidir, RUSYA DAN ALIN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler