FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2022 Evde bakım maaşı yattı mı, hangi illere yattı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi!

Evde bakım maaşı yatan iller listesi merak konusu oldu. Her ay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak için evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Temmuz ayında yapılan zammın ardından söz konusu oran 2706'dan 3340'a çıkmıştı. Peki 2022 evde bakım maaşı yattı mı? İşte evde bakım maaşı yatan iller listesi!

2022 Evde bakım maaşı yattı mı, hangi illere yattı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi!

"Evde bakım maaşı yattı mı?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Evde bakım parası her ay vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Ayın 15'i ile 31'i arası hesaplara aktarılan evde bakım parasının Ziraat Bankası SMS yolu ile veya e-devlet üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Peki evde bakım maaşı yattı mı?

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde bakım maaşı yatan iller listesine erişim 15 ağustos tarihinde gerçekleşecek. Evde bakım maaşları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatırılıyor.

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini yapabiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret zammıyla birlikte belli oldu. Evde bakım maaşı 2706'dan 3340'a yükseldi.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler