FİNANS

ABD'den açıklama geldi! Altın fiyatları fırladı

Beklentilerden düşük gelen ABD tarım dışı istihdam verisinin ardından altın fiyatları Fed'in varlık alım azaltımını erteleyebileceği beklentileriyle değer kazandı. Güne yatay seyirle başlayan gram altın fiyatı, ABD'den açıklama geldikten sonra 509 lira seviyesine kadar çıktı. Gram altın haftayı 507 lira seviyesinden kapattı.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından ABD'den gelen haberle 509 lira seviyesini gördü.

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 0,44 altında 501 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından, ABD'den açıklama geldikten sonra 509 lira seviyesine kadar çıktı. Gram altın haftayı 507 lira seviyesinden kapattı.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 829 lira, Cumhuriyet altını da 3.408 liradan haftayı kapattı.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın hemen üzerinde 1.773 dolardan alıcı buluyor.

BEKLENTİLERDEN DÜŞÜK GELEN ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ ALTINA DEĞER KAZANDIRDI

Beklentilerden düşük gelen ABD tarım dışı istihdam verisinin ardından altın fiyatları Fed'in varlık alım azaltımını erteleyebileceği beklentileriyle değer kazandı.

ABD'de tarım dışı istihdam Eylül ayında 194 bin arttı. Beklentiler ise 500 bin dolayındaydı.

Ons altın 1755 dolardan 1779 dolara sıçrarken, Gram altın 503 liradan 509 liraya fırladı.

rtyguhılj


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Lamacun gariban yemegiydi 4 tane yer doyarlardı şimdi lüks yemek tanesi 10 lira hatta daha fazla şırdan gariban yemegiydi tanesi 20 lira olmuş altın çeyrek olarak milletin alıp biriktirdigi kötü gün için köşede bıraktıgı şeydi şimdi tanesi 830 lira yazık bu millete yazık
altın 830 tl olması seni neden rahatsız etti onu anlamadım sonuçta yatırım aracı...
Hadi İnşallah Görelim şöyle bir 550 Liraları.. Kaç aydır paramız sabit kalıyordu.
maaşınızı altınla mı alıyorsunuz ? onların altını varsa bizim Allah'ımız var uleeeeen erkekseniz teker teker gelin , dolar ı ayrı ,Euro su ayrı , altın ı ayrı heeepiciği dıııjjjj güçlerin işi ekonomi süper yönetiliyor da işte dıjjjj guzlerin suç
Geri Dön