FİNANS

Altın fiyatındaki düşüş satışları arttırdı! Altın fiyatları için flaş tahmin

Van Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Yıldırımoğlu “2021 yılının ilk 6 ayı içerisinde 550’lerde seyredecek olan altın, ikinci 6 ayda ise 600-650’leri görecek” dedi.

Son günlerde altın fiyatlarındaki düşüş sonrası vatandaşlar kuyumcularda yoğunluk oluşturdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Van Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Yıldırımoğlu, Türkiye’de ve dünyada etkili olan koronavirüs pandemisinin her sektörde olduğu gibi kuyumculuk sektörünü de olumsuz etkilediğini ifade etti. Koronavirüs nedeniyle düğünlerin, toplantıların iptal edildiğini dile getiren Yıldırımoğlu, “Tüm olumsuzluklara rağmen altın yine de yatırımcısının yüzünü her zaman güldürüyor. Güldürdüğü için insanlar altına yönelik yatırım yapıyor. Bizler bu anlamda düğünlere ya da ziyaretlere gittiğimiz zaman hediye olarak altın götürüyoruz. Hediyelerimiz hep altın üzerine olduğu için insanlar altına yatırım yapıyor. Altın, insanların geleceğinin garantisi, gelin veya damadın sigortasıdır. Bunun için insanlar hep hediyeleşmede altın götürüyor” dedi.

Dünyada değer kaybetmeyen tek yatırım aracının altın olduğuna vurgu yapan Yıldırımoğlu, “Kağıt yanar, doğal afetlerde yatırımlarınızın hepsi gidebilir ama sel de olsa, yangında olsa, afette olsa altın yine para eder. Kuyumcudan içeri girdiğiniz zaman onun bir alış bir satış rakamı vardır. Hiçbir zaman kapı kapı götürüp ucuza mal edecek bir sıkıntısı yoktur. İnsanların anında paraya dönüştürebileceği bir araç olan altın, alıcısının da satıcısının da yüzünü güldürür” ifadelerini kullandı.

Son günlerde altın fiyatlarındaki düşüşten kaynaklı bir yoğunluğun yaşandığına dikkat çeken Yıldırımoğlu, “Sene başında altın 205-210’larda seyrederken, ben ilk altı ay içerisinde altının 350- 450 civarında seyredeceğini demiştim. Koronavirüsten dolayı bu biraz hızlandı. Biz yılsonuna kadar beklerken pandemiden dolayı biraz erken geldi. Yine yılsonuna kadar altının 500 civarında seyreder demiştim. O da oldu. 2021 yılının ilk 6 ayı içerisinde 550’lerde seyredecek olan altın, ikinci 6 ayda ise 600-650’leri görecek. Yani altın 2021 yılında da yatırımcısının yüzünü güldürecek. İnsanlar tedirgin olmasın” diye konuştu.

Dünya ekonomisinin altın üzerine ayarlandığını da sözlerine ekleyen Yıldırımoğlu, “Önümüzdeki yıl koronavirüs etkisini azalttığında düğünler artacak ve dolayısıyla altına olan talep de artacak. Çünkü düğün olduğu zaman sirkülasyon da olacak. Şimdiden kuyumcu arkadaşlarımız o günün hazırlığını yapıyor. İnşallah işler iyi olacak. Bu geçici bir hastalık. Bunlar bittikten sonra herkes normal yaşamına devam edecektir” dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
he canım òyledir.bakın görün ahada buraya yaziyorum.biden seçildi artık ambargolar kalkacak ticaret yine serbestlešecek ve aşı bulundu koronanin o etkisi ekonomilerden kalkacak insanlar yine üretime geçecek.veeee dolar 3 lere euro 4 lere belkide daha aşağı inecek. altında 200 lere inecek.
o seviyeleri rüyanda bile göremezsin, gerçi senin hayal dünyan çok geniş böyle düsündügüne göre
Tam tersini söylüyorsun
sen bile inanmıyorsun bu dediğine ????
ben üniversitenin ekonomi bölümünden mezunum. Bu dediğin hayal ötesi. Zira ekonomi yönetimi hatalı. Önce üretimin tavan yapması şart. iyi kötü deneyeceksin, her şeyi üreteceksin. Bakınız örnek ÇİN. adamlar çocuk ihtiyaç ürünlerinden başladılar. Şimdi her şeyi üretiyorlar. Ekonomileri her sene büyüme rekoru kırıyor.
sen hangi kafayı yasiyon la
kesin düşecek iyice böyle açıklamalar yaptıklarına göre.
bu açiklamalar düşüşün önüne geçe bilmek için insanlara korku salip altin aldirmak bu oyunlara gelmeyin hükümet papcun pahalı olduğunu anladi artik mecbir vatandaşa hoşnut görünmek için vatandaş lehine adimlar atacak
bu gidişle zor cikar
Geri Dön