Altının ons fiyatı ne kadar oldu?

Küresel piyasalarda yaşanan yüksek likidite ve belirsizlik ortamının etkisiyle günlerdir yükselişini sürdüren altının ons fiyatı 1.900 doların üzerine çıktı. Bugünkü hareketiyle 1.906 doları gören altının ons fiyatında tarihi seviye 1.921 dolarla 2011 eylül ayında görülmüştü.

Altının ons fiyatı ne kadar oldu?

Hafta başından bu yana tarihi zirvesini yenileyen gram altın, bugün 421 lira seviyelerine kadar tırmandı. Çeyrek altın 689 liradan; Cumhuriyet altını ise 2.829 liradan satılıyor.

9 yılın zirvesinde seyreden altının ons fiyatı, bugün saat 16:00 sularında psikolojik sınır olan 1.900 doları aştı. 1.905 dolara kadar yükselen altının ons fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.921 dolarla 2011 yılının eylül ayında görülmüştü.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Uzmanlar, ABD ile Çin arasında artan gerilimin risk algısını yükselttiğini belirterek, bu durumun güvenli liman varlıklara talebi artırdığını kaydetti.

Uzmanlar, teknik açıdan altının ons fiyatında tarihi zirvesi olan 1.921 doların direnç olarak öne çıktığını, gram altında ise 410-420 lira bandının izleneceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
385 395 bandında seyredecek diyen uzmanlar nerde acaba cok deıl 10 gün önce burda haberleri yapılıyordu , insanları yanlış yönlendirmeyin, bilmiyorsanız yorum yapmayın
@orhanemre20 Uzmanlar ne söylüyorsa tersi çıkar her zaman doğruyu söyleyen kişi sayısı çok çok azdır hele ki bizim memlekette tam 10 gün önce o gemiye atladım sarı kıza sahip çıkmak her zaman mutlu eder
koççum benim rahat bırakın küçük enişteyi doların rekorunu kırmak istiyor belki:)))
Bu sefer bırakmazlar tarihi zirveyi de delip geçer globalde bu kadar olumsuzluk kriz varken varken voliyi vurmadan yedirmezler yapılan %1 lik kambiyo vergisi ve valör uygulaması yükselişin sinyallerini daha önceden alınmasından dolayıdır ama kesin bir çözüm elde etmez fren bir yerde patlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler