FİNANS

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden kademeli normalleşme genelgesine tepki

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( AESOB ) Başkanı Adlıhan Dere İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı kademeli normalleşme kurallarına tepki göstererek, "Gücümüzün yettiği kadar konuştuk açıklamalar yaptık, sesimizi Ankara’ya duyurmaya çalıştık. Gördük ki olan yine küçük esnafa oldu." dedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden kademeli normalleşme genelgesine tepki

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, İçişleri Bakanlığınca bu sabah açıklanan tam kapanma sonrası normalleşme süreci için uygulanacak olan kuralların küçük esnafı olumsuz etkilediğini belirterek Türkiye geneline ‘Kapıma Kilit Vurma’ çağrısı yaptı.

"YÜKÜ ÇEKEN KÜÇÜK ESNAF OLDU"

Adlıhan Dere konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada : “Koronavirüs salgın süreci başladığından beri yükü çeken küçük esnafı oldu. Gücümüzün yettiği kadar konuştuk açıklamalar yaptık, sesimizi Ankara’ya duyurmaya çalıştık. 17 Mayıs pazartesi günü yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısının ardından yeni dönem uygulamaları açıklanacaktı. Esnaf adına umutlanmıştık. Ama, İçişleri Bakanlığımız, pazar sabahı bir açıklama yaparak, 1 Haziran’a kadar geçecek sürede uygulanacak olan kısıtlamaları açıkladı. Gördük ki olan yine küçük esnafa oldu. Biz üstümüze düşen görevi küçük esnaf olarak yaptığımızı düşünüyoruz. Şimdi yine de umutluyuz. 1 Haziran’dan itibaren geçen süreçte eğer esnaf adına iyileştirici, normale döndürücü kararlar alınmazsa, kapanmaz yaraların açılacağına inanıyoruz. Yöneticilerimizi, daha duyarlı olmaya çağırıyoruz.” (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
oyu akp ye verirken düşüncektin küçük esnaf daha çok beklersin açılmayı,,:())
iyi ki senin parti iktidarda değildi eve kilit vurdururdu onlar kesin
chp ve hdpkk gelince ülkeyi kilit vuracaklar.
tam kapanalım diye aylarca zırlayan hangi partiydi ?
@mert_can_1963 yahu bi akillanin artik ya bombos kafayi tasimak kadar agir bir yukunuz yok.kendinizi gelistirin yoksa sizden gelen nesil yakacak bu ulkenin canini
@mert_can_1963 biri bir laf ediyor ne kadar ortusturebilirsin olanlarla ama sizde bunun ustune yaptiginiz talihsiz aciklamalarla mum dikmeyin ya
@mert_can_1963 ferocu ön yargılı olma
bütün esnaf odaları eylem yapmalı artık dayanacak gücümüz kalmadı
toplu miting toplu cenaze şampiyonluk kutlaması yapmak serbet esfana yasak
Geri Dön