FİNANS

Apple'ın yeni ürününden TRT'ye para kalacak!

Apple'ın yeni çıkardığı iMac Pro'dan TRT'ye yaklaşık 350 TL para kalması bekleniyor.

Apple'ın yeni ürününden TRT'ye para kalacak!

Apple dün gerçekleştirdiği lansmanda süper bilgisayarı iMac Pro’yu tanıttı. iMac Pro Apple’ın bugüne kadar çıkardığı en pahalı bilgisayar oldu. Satış fiyatının 5.000 dolardan (Yaklaşık 17 bin 300 TL) başlaması beklenen iMac Pro’nun özellikleri say say bitmiyor.

Meclis’teki üretim reformu görüşmelerinde ise satın alınan bilgisayarların satış fiyatı üzerinden yüzde 2 oranında TRT payı alınmasına karar verildi. Yani iMac Pro alacaklar yaklaşık 350 TL’yi TRT’ye ödeyecek.

iMAC PRO'NUN ÖZELLİKLERİ

5K görüntü kalitesine sahip ilk bilgisayar olan iMac Pro’da 4 terabyte’lık (4.000 GB) hafıza bulunuyor. İki soğutucuya sahip cihaz VR ve gerçek zamanlı 3D çizim teknolojisine uyumlu.

Bir Mac'te şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sunacak yeni Radeon Pro Vega GPU ile gelecek iMac Pro, 4 TB'a kadar SSD ve 128 GB'a kadar ECC bellek desteğine sahip.

iMac Pro üzerinde dört adet Thunderbolt 3 portu yer alıyor ve iki adede kadar 5K ekrana destek sağlanıyor. Bu portlar üzerinden ikiye kadar yüksek performanslı RAID dizilimi yapmak da mümkün. Ayrıca, 1080p çözünürlükteki FaceTime kamerada alışıldık şekilde ekranın üst tarafında konumlandırılmış. Ek olarak, bu üründe ilk defa 10 kat daha hızlı ağ bağlantısı için 10Gb Ethernet portu kullanılmış.

Bu arada Apple, iMac Pro modelini sunmuş olsa da tamamen baştan tasarlanmış ve modüler tasarıma sahip olacak yeni bir Mac Pro ve gelişmiş ekran üzerinde çalıştıklarının da altını çiziyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Başlığı görünce allah allah dedim bir yazılımı resimi falan mı kullanmışlar işte hayaller hayatlar ben deki de akıl :) Kaynağın vatandaş olabileceği gelmemiş aklıma.
trt kapatılmalı
Vergi toplayamayan akp,vergisini ödeyemeyeni cezalandır.Sonra para almak için af çıkarıp durma.Ekonomiyi kötü yönettiniz,para bitti anladık.Ama bırakta bilgisayarlar ucuz olsun.Sigara alkol tamamda,bilgisayarlardan ne istiyorsunuz.Koyun nesil yetiştirmek bu ülkeye zarar veriyor.
17000 lik bilgisayardanda alsın artık musade edinde
Geri Dön