FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Arabası olanları ilgilendiriyor! Bugün resmen başladı! Zorunlu trafik sigortasında fiyatlar...

Zorunlu trafik sigortasında yeni dönem başlıyor. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bu karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bugünden itibaren zorunlu trafik sigortası azami primleri yüzde 25 artacak. Öte yandan SEDDK, araç rayiç değerleri ve hasar maliyetlerinde yaşanan gelişmeler dikkate alınarak zorunlu trafik sigortası asgari teminat limitlerinin 2 katına çıkarıldığını duyurmuştu.

Arabası olanları ilgilendiriyor! Bugün resmen başladı! Zorunlu trafik sigortasında fiyatlar...

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

YÜZDE 25 ARTIYOR

Buna göre bugünden itibaren trafik sigortası azami primleri, Mayıs ayı primlerine göre yüzde 25 artacak. Trafik sigortası priminde aracın yakıt cinsi ve emisyon değerine göre yüzde 10 olan indirim ve artırım yetkisi yüzde 20’ye çıktı.

iStock-538161386 (2)

TEMİNATLAR YÜZDE 100 ARTIRILDI

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), araç rayiç değerleri ve hasar maliyetlerinde yaşanan gelişmeler dikkate alınarak zorunlu trafik sigortası asgari teminat limitlerinin 2 katına çıkarıldığını bildirdi.

Zorunlu trafik sigorta sisteminin sürdürülebilirliğini teminen azami primlerde de revizyona gidildiği aktarılan açıklamada, "Yapılan yönetmelik değişikliği ile 1 Temmuz 2022'da itibaren uygulanmak üzere, zorunlu trafik sigortaları kapsamında karşılanan maddi zararlar için geçerli araç başına uygulanan teminat limiti 50 bin TL’den 100 bin TL’ye, kaza başına uygulanan teminat limiti ise 100 bin TL’den 200 bin TL’ye yükseltildi." ifadelerine yer verildi.


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler