Araç sahipleri dikkat! Benzine 19 kuruş zam

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş zam yapıldı.

Araç sahipleri dikkat! Benzine 19 kuruş zam

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,81 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,77 liradan 6,96 liraya, İzmir'de 6,83 liradan 7,02 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
arkadaş eskiden döviz arttı der zam yapardınız, bahaneniz döviz kuruydu. döviz neredeyse 80 kuruş düştü bu ne zammıdır?? şimdi ki bahaneniz nedir?? ben söyleyeyim adamın birinin canı sıkıldı zam yapıyor
dolar 1 lira düşer,Bizde benzin zamlanır.Başka zaman dolar çikinca akaryakita zam yaparlar sebep?dolar cıktı.Lan Arkadas simdi 1.lira dusmus bu neyin zammi,kisacasi burasi Türkiye inse de zam,çıksada zam..
lanet olsun bu zamlara dolar yükseldikçe bu da gidiyor neymiş dolar çıksa ne olur olan bize oluyor yeter yeter artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler