FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTISI NE ZAMAN, hangi tarihte? İkinci asgari ücret toplantı tarihi...

Asgari ücret 2024 Ocak zammı ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Çalışma Bakanı Işıkhan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Komisyon asgari ücreti belirlerken işçilerin geçim şartlarını ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulunduracaktır” ifadelerini kullandı. Peki, asgari ücret 2. toplantısı ne zaman? İşte, ikinci asgari ücret toplantısının tarihi...

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTISI NE ZAMAN, hangi tarihte? İkinci asgari ücret toplantı tarihi...

Asgari ücret 2024 Ocak zammı ile ilgili beklenen açıklama kritik toplantının ardından yapıldı. Asgari ücret Temmuz zammı ile yüzde 34 artarak net 11.402 TL olmuştu. 2024 asgari ücret zammı için ilk görüşme geçtiğimiz gün (11 Aralık 2023 Pazartesi) gerçekleştirildi. İşte detaylar...

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

Asgari ücret 2. toplantısı 18 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirileceği belirtildi.

ASGARİ ÜCRET 2024

2024 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK, KAÇ TL?

Asgari ücret şu an, bir işçi için aylık brüt 13 bin 414 TL 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 11 bin 402 TL 32 kuruş olarak uygulanıyor.

Asgari ücret gerçekleştirilecek toplantılar sonucunda açıklanacak.

Asgari ücret zammı 2024 Ocak ayı itibarıyla geçerli olacak.

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten beşer temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.

Komisyon, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından toplantıya çağrılıyor ve yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında teamül üzerine aralık ayında dört kez toplanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp oy çokluğuyla karar veriyor.

Oyların eşitliği halinde Komisyon başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler