FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret Temmuz zammı ile yüzde 34 artarak net 11.402 lira olmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının tarihini duyurdu. Toplantının daha önce Aralık ayının ilk haftası yapılması bekleniyordu. Peki, asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı saat kaçta?

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret ile ilgili son dakika haberleri konuya dair görüşmelerin bugün başlayacak olması nedeniyle, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere Temmuz'da maaşlar maaşlar 11 bin 402 TL olmuştu. 7 milyon vatandaşı doğrudan etkileyecek karar ile yeni asgari ücret 2024 Ocak ayı itibarıyla geçerli olacak. İşte asgari ücret toplantısı tarihi..

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Asgari ücret toplantısı ne zaman

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücret Temmuz zammı ile yüzde 34 artarak net 11.402 lira olmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bir süre önce yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

“Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz.”

asgari ücret toplantısı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024'te geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısını 11 Aralık'ta yapacağını bildirdi. Bakanı Işıkhan, "Hedefimiz, yeni yılda asgari ücretin, sosyal diyalog çerçevesinde işçi, işveren ve kamunun üçlü mutabakatıyla belirlenmesidir. Belirleyeceğimiz bu ücret, istihdam, gelir dağılımı, fiyatlar genel düzeyi ve büyümenin üzerinde yarattığı etkiler ile ekonomi politikaları açısından da önemlidir" ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR 2023?

Ocak ayında 5 bin 500,35 TL olan maaşlar, Temmuz ayında uygulanan zam ile 11 bin 402 TL'ye yükselmişti.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI NE ZAMAN?

Son dakika haberine göre asgari ücret toplantısı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısını 11 Aralık'ta yapacağını açıkladı.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler