Bakan Albayrak duyurdu! Çiftçiye 600 milyon lira destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere, birçok tarımsal üründe çiftçiye 600 milyon lira destek sağladıklarını bildirdi.

Bakan Albayrak duyurdu! Çiftçiye 600 milyon lira destek

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, asırlık kurumlarla üreticileri desteklediklerini ifade etti.

Sağlanan desteklere ilişkin bilgi veren Albayrak, "Türk Şeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere birçok tarımsal üründe çiftçimize 600 milyon lira destek sağladık. Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak'ın paylaşımında, 600 milyon liralık desteğin son iki ayda çiftçilere sağlandığı ve 2020 yılındaki toplam destek tutarının 1 milyar 800 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
maşşallah vere dagıtıyorsunuzda gören yok kime gidiyor dolarla maaş alanlaramı veriyorsunuz
bende diyorum dolar niye artıyor damat yine iş başında bir gün ya bir gün açıklama yapma piyasa sana hiç bir zaman güvenmiyor belirsizlikle yalanla dolanla ekonomi yürütülür mü şuda bi gerçek acaba bunlara oy verenler mutlu mu dolar oldu 8.50 birşey alabilecek misiniz batıyoruz anlayan var mı söylüyoruz da
kime zengine kime yandaşa. ülkede çiftçimi kaldı hep şirketleşti. köylerde genç nüfus kalmadı. üretim azaldı. elektiriğe 1 yılda %35 zam yap gübrenin tonu 3100tl olsun mazot 6.50 civarı olsun sen 50-60tl desteklemeden bahset ve bunuda şirkete ver. peki ben hayvancılık ile uğraşıyorum 50ton arpayı yem olarak kullanıyorum buna destek varmı yok. çünkü benim beslediğim hayvanlar bilmem nereye giditor dimi. ama şirketleşmiş zenginler 10ton versin 20 ton fatura alsın. Türkiyedeki işletme sitemi bu sayın bakan. çiftçiye şukadar destek hangi çiftçiye zengin ve şirketleşmiş çiftçiye.pehhhhhhh
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler