Bakan Albayrak: Konut satışları tarihin en yüksek haziran rakamlarına ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tek başına 250 alt sektörü harekete geçiren konut sektöründe kamu bankalarının düşük maliyetli desteklerinin etkisini gösterdiğini belirterek "Konut satışları geçen ay yüzde 209,7 artarak 190 bin 12 ile tarihinin en yüksek haziran rakamlarına ulaştı." ifadelerini kullandı.

 Bakan Albayrak: Konut satışları tarihin en yüksek haziran rakamlarına ulaştı

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla haziran ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Konut satışlarındaki büyük artışa dikkati çeken Albayrak, "Tek başına 250 alt sektörü harekete geçiren konut sektöründe kamu bankalarımızın düşük maliyetli desteklerinin etkisini gösterdi. Konut satışları geçen ay yüzde 209,7 artarak 190 bin 12 ile tarihinin en yüksek haziran rakamlarına ulaştı. Ev sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
sağolun sayın bakanım Allah sizden razı olsun . ekonomik paketler can suyu gibi geliyor esnaf işçi çiftçi rahat bir nefes alıyor. Bu pandemi sürecini yara almadan atlatacağız
@09_efe_kendi sen ve senin gibi yandaşlar atlatacak ya diğerleri??? kime destek verdiler hep banka kredisi ve faiz haramdır !!!
@09_efe_kendi oy verdiğin sana hizmet etmesi için ücret ödediğin adamlara dua etmeye devam ettiğin müddetçe bu ülke düzelemeyecek.
Sarayın DAMADI gene yağlı boya almış saraydaki mutlu yaşantısından esinlenerek MUTLULUK TABLOSU boyuyor sahi sarayın Damadı çalışarak ev bile geçindirmedin elin EKMEK tutmadı fırça tutuyor Evlendin Kayınpederine BABASINDAN miras kalan ÜLKEMDE Milletvekili oldun yetmedi BAKAN yaptılar ÜLKEMİN Ekonomisini ve Hazinesini verdiler yav senki Pazardan alış veriş bile yapmış değilsindir BENCE yanılıyormuyum yanılıyorsam özür dilerim yav gidin artık BAŞIMIZDAN bıktık sizin MUTLULUK tablolarınızdan ve Halkı uyutma masallarınızdan çalışanların maaşları bile asgari ücrete çekildi zam oranları % 30 larda
bakan iyi reklam yapıyor. iş yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler