FİNANS

Bakan Elvan'dan son dakika enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın son dakika enflasyon ve fiyat istikrarı açıklaması yaptı.

Bakan Elvan'dan son dakika enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, son dakika açıklaması geldi, Elvan açıklamasında, "Makroekonomik istikrarın ön koşulları fiyat istikrarı ve finansal istikrardır. Bu alanlarda istikrar olmaksızın; güçlü, kaliteli ve sürdürülebilir bir büyümeye ulaşmak mümkün değildir. Uygulamakta olduğumuz “enflasyonda düşüşü önceliklendiren” makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir." dedi.

BAKAN ELVAN: 'TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir." ifadelerini kullandı.

Elvan, yaptığı yazılı açıklamada, makroekonomik istikrarın ön koşullarının fiyat istikrarı ve finansal istikrar olduğunu bildirdi.

Bu alanlarda istikrar olmaksızın, güçlü, kaliteli ve sürdürülebilir bir büyümeye ulaşmanın mümkün olmayacağına işaret eden Elvan, "Uygulamakta olduğumuz 'enflasyonda düşüşü önceliklendiren' makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsediklerini vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir. Reform paketimizde yer alan eylemler de yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır."

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 201 yorum
ulke bırakmadınız ulke
1.50 ile aldıkları doları 9 liraya çıkardılar. gerçekten büyük başarı. imkansızı başarıyorlar.
resmen devletin kesimleri futbolcular gibi oldu gir çık:)) rezalet.
Bunlar Bakkal dükkanı bile yönetemez.
sizce persembe cumadan merkez bankasini baskaninin degisicegini ogrenen kisi kurum sirketler varmidir persembe cumadan dusuk kurdan alip voleyi vuran merak ettim cok konusuluyor
Çatır Çatır hemde dibine kadar KUL HAKKI NASIL YENIR adım adım; saniye saniye, dakika dakika, saat saat, gün gün Şahit oluyoruz Haram Helal Vebal Kul Hakkı=Faiz Sebep Enflasyon Sonuç ALLAH yardımcımız olsun krizin ayak sesleri geliyor sanki
lütfi vazgeç Allah ını seversen. Teselli dinleyecek hal beyin kalmadı bizde.
ve Dolar olur 10 lira..
Ah ah senide gönderirler
Geri Dön