Bakan Kurum: Üniteleri mevzuata uygun hale getirilen santrallere geçici çalışma ruhsatı verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kapatılan 6 termik santralden ünite ve bacaları mevzuata uygun hale getirilenlere 1 yıl geçici çalışma ruhsatı verildiğini belirtti.

Bakan Kurum: Üniteleri mevzuata uygun hale getirilen santrallere geçici çalışma ruhsatı verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Soma Termik Santralinin 6 ünitesinden 4'üne, Kangal Termik Santralinin kapalı olan 2 ünitesine, Çatalağzı Termik Santralinin kapalı olan 2 ünitesine, Seyitömer Termik Santralinin 4 ünitesinden 2'sine, Tunçbilek Termik Santralinin 3 ünitesinden 2'sine, Afşin A Termik Santralinin 4 ünitesinden 2’sine 1 yıl geçici çalışma ruhsatı verilmiştir. Bu üniteler ve bacalar mevzuata uygun hale getirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Baca filtrelerini maliyeti cok yuksek oldugundan mevzuata uygun yapan firma yoktur.Onun için firmalar zengin olacak diye halkın zehir solumaya hakkı yoktur şimdi o zaman sadece 6.ay gibi göz boyamak gibi kapatılmış oluyor.Kurallara uymayanlar kapatılması gerekir
bence butun termik santraleri kapatilmali temiz enerjiye gecmeli gunes panelleri ucuzlatim evlere takanlara dusuk kiredi veya yardim yapmali boylelikle enerji ihtiyaci dusecek ve o etrafi zehirleyen bacalar kapatillir.
Açılsın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler