FİNANS

Bakan Muş açıkladı! Hizmet ihracatı rekor kırarak, yüzde 62 oranında arttı

Bakan Muş'tan ihracat rakamlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Muş, '2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında artış kaydederek 58 milyar dolara yaklaşmış ve hizmetler dengesi 26,7 milyar dolar fazla vererek cari açığa olumlu katkı sağlamıştır. Bu yılın ilk 7 ayında da, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında artış kaydederek 42 milyar dolara ulaşmıştır. Bu ivmeyle birlikte hizmet ihracatında yılsonu hedefimiz olan 68,5 milyar doları aşmayı öngörüyoruz.' dedi.

Bakan Muş açıkladı! Hizmet ihracatı rekor kırarak, yüzde 62 oranında arttı

Ticaret Bakan Mehmet Muş'tan ihracat rakamlarıyla ilgili açıklama geldi. Muş, yaptığı açıklamada "Hizmet ihracatımız, 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında artış kaydederek 58 milyar dolara yaklaşmış ve hizmetler dengesi 26,7 milyar dolar fazla vererek cari açığa olumlu katkı sağlamıştır. Bu yılın ilk 7 ayında da, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında artış kaydederek 42 milyar dolara ulaşmıştır. Elde ettiğimiz bu ivmeyle hizmet ihracatında yılsonu hedefimiz olan 68,5 milyar doları aşmayı öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli Lansmanı ve Prefinansman Modeli Protokolü İmza Töreni"ne katıldı.

Ticaret Bakanı Muş, katıldığı imza töreninde, bugüne kadar farklı mevzuat yapılarıyla yürüttülen ihracat desteklerini yeni bir bakış açısıyla kurgulandığını aktardı.

"HİZMET İHRACATIMIZ, 2021 YILINDA 58 MİLYAR DOLARA YAKLAŞTI"

Mehmet Muş, burada yaptığı temaslarda, "Hizmet ihracatımız, 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 62 oranında artış kaydederek 58 milyar dolara yaklaşmış ve hizmetler dengesi 26,7 milyar dolar fazla vererek cari açığa olumlu katkı sağlamıştır.

2022'nin ilk 7 ayında, hizmet ihracatı 42 milyar dolara ulaştı

Bu yılın ilk 7 ayında da, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında artış kaydederek 42 milyar dolara ulaşmıştır.

HİZMET İHRACAT HEDEFİ AŞILACAK

Elde ettiğimiz bu ivmeyle hizmet ihracatında yılsonu hedefimiz olan 68,5 milyar doları aşmayı öngörüyoruz." açıklamasında bulundu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler