FİNANS

Bakan Muş, esnaf ve sanatkara destek paketine başvuru süresini paylaştı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa ve sanatkara destek paketine başvuruların 31 Mayıs saat 23.59'a kadar e-devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

Bakan Muş, esnaf ve sanatkara destek paketine başvuru süresini paylaştı

Muş, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik destek paketine ilişkin yaptığı paylaşımında şunları kaydetti:

"BAŞVURULAR 31 MAYIS SAAT 23.59'A KADAR YAPILABİLECEKTİR"

"Esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik aylık 1000 lira gelir desteğiyle, büyükşehirlerde 750 lira, diğer şehirlerde 500 lira olan kira desteği süresi 1 ay daha uzatılmıştır.

Söz konusu destekler için yapılacak başvurular 31 Mayıs saat 23.59'a kadar e-devlet üzerinden yapılabilecektir.

TESKOMB aracılığıyla veya doğrudan Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmiştir." (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
de desteğe bak desteğe kira bir tarafa bir çalışanı bir maaş bile etmiyor.çocuk mu kandırıyorsunuz desteği seçimde göreceksiniz.
bi dahamı başvurucaz ben anlamadım ya eski kayıtlı esanflar ne yapmalı ....?
Ocak ve Şubat tan sonra destek almadım birde çıkıp bir ay daha uzattık diyorsunuz utanın be bu kadar yalana ne gerek var.haram olsun size verdiğim oy
Geri Dön