Bakan Pekcan duyurdu! Kapalı fuar alanlarının açılacağı tarih belli oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarlarımız 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerle düzenlenmeye başlanacak." dedi.

 Bakan Pekcan duyurdu! Kapalı fuar alanlarının açılacağı tarih belli oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarların 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerle yeniden düzenlenmeye başlanacağını bildirdi.

Pekcan, Twitter hesabından fuarlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen fiziki fuarlardan açık alanda gerçekleştirilenlerin normalleşme süreciyle birlikte 1 Temmuz'dan itibaren düzenlenmeye başlandığını anımsatan Pekcan, "Kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarlarımız ise 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerle düzenlenmeye başlanacak. Maske-mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemler alınarak kamu sağlığının korunmasına öncelik verilecek." ifadelerini kullandı.

'HES KODU SORGULAMASI YAPILACAK'

Pekcan, katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapılarak fuar alanına girişlerinin sağlanacağına dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Ayrıca, ziyaretçi sayısı, standların yerleşim planları, dezenfektasyon gibi belirlenen tüm kurallara yönelik denetimler TOBB veya görevlendireceği oda/borsa tarafından yapılacak."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
e virüs yokmu... ne oldu virüs mü bitti okulları açmıyoruz virüs var diye, ancak herbi boku açıyorsuz virüs varmı yok mı milletle dalga geçmeyin artık... Virüs denilen şey okullarda var, diğer yerlerde yok anlaşılan, mükemmel kafa yaşıyorsuz ????
aman açında daha çok insan korona olsun
Okullar kapali ama fuarlar açık... buarada iyiki okullar kapali..nedeni ise birçok okul güçlendirme için eylülü bekledi. iki okulun öğrencisi birleştirilerek tek okulda eğitim planlaniyor. marttan beri eylülde insaat planliyorlar... (iki oğlumun okulu da bu yil güclendirme için taşınması planlaniyor)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler