FİNANS

Bakan Selçuk açıkladı! Kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kısa Çalışma Ödeneği, Fesih Kısıtı ve Nakdi Ücret Desteği'nin 2 ay daha uzatıldığını açıkladı. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de de yayımlandı.

Bakan Selçuk açıkladı! Kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Salgının etkilerini azaltmak ve istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanımız ile çalışanlarımızı ve işverenlerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Kısa Çalışma Ödeneği, Fesih Kısıtı ve Nakdi Ücret Desteği Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tensipleriyle 2 ay uzatıldı." ifadelerini kullandı.

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Koronavirüs (covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 2 ay uzatılması hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sosyal koruma kalkanı kapsamında 26 mart 2020’de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulamasından faydalananlar için 2 ay daha uzatıldı. Karara göre, işverenlerin büyük bir bölümü kısa çalışma ödeneğinden 31 Aralık’a kadar yararlanmaya devam edecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Sanki babanın malını daatıyon, sölesene sen bu gpne kadar bir tane garibanı harbi Allah için karnını doyurdun mu, ödemekte mecbur olduğunuz paraları öderken böbürlenmenize gerek yok,sen esas hesabını veremediğin kayıp trilyınşardan bahset,gerçi bitek Allah bir dediğinize inanıyom ama onada kesin emiin olduğum için..
Gördünüz, "eve ekmek götüremiyoruz" diyene "keyif çayı iç" dedi. Garibim esnaf da açıklama üstüne açıklama yapıyor, neden, korku dağları sarmış çünkü. Demokrasi neydi hatırlayan var mı? Yani tecavüz muhakkak ise bize zevk alıp ardından da keyif çayı içmek düşer.
millete reva gördüğünüz para ile siz geçinseniz utanmazlar
uzat ama yetmiyor 1 ay deyişelim senin maas benim butun borcu bitirir 2 ay dersen ev alırım 3 ay dersen araba 4 at dersen zenginligin tadına bakarım ama imknsız işte
Geri Dön