FİNANS

Bakan Selçuk duyurdu! Sayı 1 milyon 770 bine ulaştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 770 bin kişinin toplam 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurduğunu bildirdi.

Bakan Selçuk duyurdu! Sayı 1 milyon 770 bine ulaştı

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, SGK alacakları için yapılandırma başvurularının 1 Şubat itibarıyla sona erdiğini anımsatarak şu bilgileri paylaştı:

"Borç yapılandırması kapsamında e-Devlet, e-SGK ve sosyal güvenlik merkezlerimize 1 milyon 770 bin vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda yapılandırılan toplam alacak 90 milyar lirayı aştı ve bugüne kadar 2,75 milyar lira tahsilat gerçekleştirildi. Borçlarını yapılandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, bu dönemde büyük özveri gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Yandaş zenginlerin vergilerini silin fakir garibana yapılandırın ne güzel valla
bakanım çalışmalarınız güzel,sizi seviyoruz
Ev kiralarına %12 zam. Gıdaya zam. Doğalgaz bulundu ama doğal gaza zam. Her şeye zam. Rektör değişecek gündem değiştir sabahtan akşama kadar aynı haber. Kimse milletin ne çektiğini bilmez haber etmez. Kısa çalışma ödeneğini haber edin. Kısa çalışma ödeneği marta kadar uzatıldı ama marttan sonra kısa çalışma ödeneği yok.
Geri Dön