Bakan Varank 'Türkiye'nin Otomobili'nin üretileceği fabrikanın temelinin atılacağı tarihi açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yerli otomobil üretimi için Bursa Gemlik'te tahsis edilen arazide inşaata başlama tarihinin 18 Temmuz olarak belirlendiğini açıkladı.

Bakan Varank 'Türkiye'nin Otomobili'nin üretileceği fabrikanın temelinin atılacağı tarihi açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil üretimi için Bursa Gemlik'te tahsis edilen arazide inşaata başlama tarihinin 18 Temmuz olarak belirlendiğini açıkladı.

Bakan Varank, Twitter hesabından "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) İnşaata Başlama Töreni"ne ilişkin paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, fabrikanın temelinin atılacağı alana ilişkin fotoğrafa da yer veren Varank, "18 Temmuz 2020, 17.30, Gemlik, Bursa" notunu düştü.

Türkiye'nin Otomobili'nin üretileceği TOGG mühendislik, tasarım ve üretim tesisleri inşaatına başlama töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Törende, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda konuk hazır bulunacak. Temelin atılmasının ardından TOGG, yerli otomobil üretimi için Gemlik'te tahsis edilen arazide inşaata başlayacak.a


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Arkadaş bırakın şu yerli zırvalıklarını.Fiat Egea bundan bin kat daha yerli ve en azından fiyatı makul. Siz bu otomobili 300bin liradan aşağıya satmazsınız. Ekonomi ,demokrasi,adalet sorunu düzelmedikçe oy moy yok artık size. Yıllardır açılım yapıp terörle mücadele etmediniz, fetöyle kol kola gezdiniz , Türk bayrağı açanı dövdünüz , Türk Milleti'ni provakatör diye damgaladınız sonra bir anda yerlerde üstüne bastığınız Türk bayrağı'nı elinize alıp Atatürk düşmanlığını bırakıp vatansever görünmeye başladınız. Artık umursamıyorum.İnsanların markette bile canı yanıyor artık ama hakediyorlar.
honda fabrikası kapanıyor onun yerine devam edin ne gerek var fazla masrafa bu krizde
verin kazmayı küreği ben bari vuriyim başliyim inşaata neyi bekliyonuz anlamadım ki yer belli arazi belli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler