FİNANS

Bakan Varank: 'Yerli aşı sene sonuna kadar elimizde olacak'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Rekabetçi Sektörler Programı Tanıtım Toplantısı"na katılarak AB ilişkilerine ilişkin açıklamalar yaptı. Toplantının ardından CNN Türk canlı yayınına katılan Varank, yerli aşının ne zaman elimizde olacağını açıkladı.

Bakan Varank: 'Yerli aşı sene sonuna kadar elimizde olacak'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Rekabetçi Sektörler Programı Tanıtım Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, "AB ile ilişkilerimizi güçlendirmenin, tam üyelik yolundaki çalışmalarımıza odaklanmanın her zamankinden daha elzem olduğunun bilincindeyiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, "AB ile uyum sürecinde başvurduğumuz başlıca mali araçlardan olan IPA ve Birlik programlarından daha fazla istifade etmek istiyoruz." diyerek, "Bugüne kadar Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında 800 milyon avro destek sağladık." şeklinde konuştu.

VARAN'KTAN YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Toplantının ardından Varank CNN Türk canlı yayınına katılan Varank, "Yerli aşı sene sonuna kadar elimizde olacak" dedi.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
İYİ BARİ AŞI İÇİN HEDEFİ DE 2023 KOYMADIKLARI İYİ OLMUŞ.nisan 2020 de hazır demişlerdi ama olsun kim sorguluyor ki ne dediler diye.
Bu adam çok komik ya geçenlerde wosvagen Manisa'ya fabrika kurmaktan vazgeçti biz değil vosvagen kaybeder demişti ????????
Hani nisanda tamamdı Pehhhh
Geri Dön