Bakanlık duyurdu: Rusya ile uçuşlar bugün başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Rusya ile uçuşların bugün itibariyle başlatılması konusunda iki ülkenin mutabık kaldığını bildirdi.

Bakanlık duyurdu: Rusya ile uçuşlar bugün başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında 11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlere başlandığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık." dedi.

Karaismailoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle durdurulan yurt dışı uçuşların 11 Haziran itibarıyla bazı ülkeler için başlatıldığını anımsattı.

31 ülkeyle seferlere başlandığını belirten Bakan Karaismailoğlu, "Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık." ifadesini kullandı.

11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlerin yeniden başlatılmasının yanı sıra 20 ülkeyle de görüşmeler devam ediyordu. Rusya'nın da dahil olmasıyla yeniden sefer başlatılan ülke sayısı 32'ye yükseldi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
hahahahahaha AB bizi kıskandığından olsa gerek uçuşları açmıyor herhalde.
Rusya hala vizeyi kaldırmadı, turist olarak gitmek zor. Eskisi gibi ucuz değil, yani önemli bir işi yoksa kimse gitmez, buraya gelen de yoksa uçaklar boş kalır.
Almanyayi kaldırsınlar artık. Ailelerimizin yanına gidemiyoruz. Sadece AB vatandaşlarını alıyorlar hala.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler