Benzine 15 kuruş zam! İşte yeni fiyatlar

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruş zam geldi.

Benzine 15 kuruş zam! İşte yeni fiyatlar

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından aldığı bilgiye göre, söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren yansıyacak.

Başkent Ankara'da ortalama 5,26 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,41 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,17 liradan 5,32 liraya, İzmir'de 5,28 liradan 5,43 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
80 dolardan 20 dolara düştü varil petrol nasıl oluyorda benzin en az yarı yarıya düşmüyor anlamadım anlayan varsa anlatsın
5 kuruş indir 15 kuruş yükle.. Zamım yapanlar bir yerde haklı.. Zaten onların aklında bizim gariban vatandaşlarımız yok.. Bu zamlar, içimizdeki Suriyeliler ile İdlib'deki teröristlerin beslenmesine harcanacak.
düşen ham petrolün fiyatı bunu işleyen var dağıtan var. yani güzel kardeşim buğdayın tohumu ucuzladı diye markette ekmeğin makarnanın fiyatı düşmüyo malesef bu düzen böyle
baya büyükmüş
@ersak42 anlamaz bizim milletimiz anlamaz 2 haftada 3 tl birden düştü 15 kuruşa büyük zam diyorlar müstehak size herşey.
@ersak42 koyun????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler