FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 17 Mayıs 2017 güncel altın fiyatları

Altının gram fiyatı dün güne düşüşle başlamıştı. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen Trump - Erdoğan görüşmesi sonrasında doların artması ile birlikte gram altın fiyatı yükselişe geçti. Peki gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu? İşte 17 Mayıs güncel altın fiyatları...

Çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 17 Mayıs 2017 güncel altın fiyatları

Altının gram fiyatı, düşüşle başladığı günü yükselişle tamamladı ve tekrar 142 lira seviyelerine kadar çıktı. Dün akşam yapılan Erdoğan ile Trump görüşmeleri sonrasında doların ve euronun yükselişe ile birlikte gram altın fiyatında artış oldu. Peki gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu? İşte 17 Mayıs Salı saat 07.20 itibariyle altın satış fiyatları şu şekilde;

Gram altın: 142,05 lira

Çeyrek altın: 232,25 lira

Cumhuriyet altını: 945 lira

Altın fiyatları güncel olarak aşağıdaki linkten her an canlı takip edebilirsiniz.

Altın fiyatları için tıklayın
Altının gram fiyatı, güne sınırlı da olsa yükselişle başlayarak 140,5-141,0 lira aralığında dengelendi.

Dün döviz kurlarındaki düşüşe paralel 140,2 liraya kadar gerileyen gram altının fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,49 azalışla 140,3 liradan tamamladı.

Gram altın, döviz kurlarındaki düşüşün bugün de devam etmesine karşın, uluslararası piyasalarda altının ons fiyatındaki yükseliş ile 141,0 lira sınırına kadar çıktı ve 140,5-141,0 bandında dengelendi. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 231, Cumhuriyet altını 943 liradan alıcı buluyor.

Altının ons fiyatı ise küresel piyasalarda azalan dolar talebine bağlı olarak yüzde 0,4 değer kazandı ve 1.235 dolara çıktı.

AA Finans Analisti İslam Memiş, haftaya toparlanma isteğiyle başlayan altının ons fiyatının, ABD'de son dönemde açıklanan verilerin beklentileri karşılayamaması nedeniyle yükseliş eğilimini sürdürdüğünü ifade etti.

Altının ons fiyatında 1.227 dolar seviyesinin kritik destek konumuna geldiğini dile getiren Memiş, yurt içi piyasalarda ise dolar kurundaki düşüşlerin, altının gram fiyatındaki yükselişleri sınırladığını kaydetti.

Express


En Çok Aranan Haberler