FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'li Ağbaba mesajı paylaşarak duyurdu! 'AFAD depremzedelere kira yardımını sonlandırıyor' iddiası

CHP'li Veli Ağbaba, AFAD'ın gönderdiği belirtilen mesajı paylaştı, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen 6 Şubat depremleri sonrasında orta ve ağır hasarlı binalarda oturan kiracılara sağlanan kira yardımının bu ay sona ereceği iddia edildi.

CHP'li Ağbaba mesajı paylaşarak duyurdu! 'AFAD depremzedelere kira yardımını sonlandırıyor' iddiası

CHP'li Veli Ağbaba, 50 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği, 11 ilde yıkımlara neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlayan kira yardımlarıyla yeni bir gelişmenin yaşandığını öne sürdü. AFAD'dan geldiği belirtilen mesajda, orta ve ağır hasarlı binalarda oturan kiracılara sağlanan kira yardımının bu ay sona ereceğini ifadeleri yer alıyor.

SONUNCU ÖDEME HAZİRAN AYINDA İDDİASI

AFAD'ın depremzedelere gönderdiği SMS'te, "6 Şubat Depremlerinin büyüklüğü ve etkisi dikkate alınarak daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmayan kira destek ödemelerini afetzede kiracı kardeşlerimize de başlatarak bir ilki gerçekleştirdik. Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlamıştık. 12 ay ödemesi planlanan kiracılara destek ödemelerinin 15'incisi ve sonuncusunu Haziran ayında yaparak tamamlayacağız," ifadelerine yer verildi.

GPvI-gBX0AA2qED

AĞBABA'DAN TEPKİ: DEPREMZEDE KİRACILARA BİR KEZ DAHA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILDI

AFAD'ın mesajının görüntüsünü paylaşan Ağbaba sosyal medya hesabından, "AFAD duyurdu! Depremzede kiracılara bir kez daha üvey evlat muamelesi yapıldı.Orta hasar ve ağır hasarlı binalarda oturan kiracılara ödenen kira yardımı bu ay sona eriyor. Ev sahiplerinin kira yardımları devam edecek, kiracıların yardımı kesilecek.Oturdukları evleri yıkılan veya ev sahipleri tarafından evlerinden çıkarılan kiracılara yapılan muamele kabul edilemez." sözleriyle karara tepki gösterdi.

"KİRA YARDIMI ALMADAN NASIL ÖDEYECEKLER?"

Ağbaba şu ifadeleri kullandı:

"Kiracılar,deprem sonrası zaten en az 5 kat artan kiraları, kira yardımı almadan nasıl ödeyecekler? Devlet depremzedeler arasında ayrım yapmamalı, bu yanlış uygulamadan derhal vazgeçilmelidir"

AK PARTİ'DEN İDDİALARA YALANLAMA

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta Meclis'te gelen eleştiriler üzerine depremzedelere verilen kira yardımlarını kesilmediğini söyledi.

Usta, “Kira yardımları kesilmiş değil. Kira yardımları 5 bin lira olarak başladı 7 bin 500 liraya çıkarıldı. '12 ay' denilmişti ancak 12 ay dolmasına rağmen evini teslim alamayanlar için 13’üncü aydan itibaren aynı şekilde kira yardımları devam edecek” dedi.


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler