FİNANS

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Turizmde KDV indirimi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında turizmde KDV indiriminin 1 ay daha uzatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 buçuk saat süren Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektörüne yönelik 1-30 Haziran arasında uygulanan KDV indiriminin 1 ay daha uzatıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde:

"Salgında yaşanan gelişmeler ve bu çerçevede ülkemizin izlediği yol haritası Kabine gündemimizin ilk konusunu oluşturuyordu.

"TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI"

Türkiye her alanda salgın döneminin dünyada en parlayan ülkesi olmuştur. Sanayi üretimimiz yükselişini düzenli olarak sürdürüyor. Sanayi sektöründeki kayıtlı istihdam 4 milyon sınırına dayanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Salgın ve kuraklık nedeniyle ortaya çıkan durumu istismar ederek yem süt fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz.

"ESNAFLARIMIZI PEK ÇOK DESTEKLE DESTEKLEDİK"

Salgın döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımızı kısa çalışma ödeneğinden pek çok destekle destekledik.

KDV DESTEĞİ 1 AY DAHA UZATILDI

Turizmcilere verdiğimiz KDV desteğini de 1 ay daha uzatıyoruz."

YÜZDE 1'E DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmeti için uygulanan %8 KDV oranı, 1-30 Haziran arasında %8'den %1'e düşürülmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Ee biz tatilciler neden %18 kdv ödüyoruz
Düşüncene kesinlikle katılmıyorum. Ben bir vatandaş olarak diyorum ki :"-Devletim için BİN KERE FEDA OLSUN %18 verdiğim vergim. Devletimin bana verdiklerine karşın benim devletime verdiğinin esamesi bile okunmaz. EY DEVLETİM SEN ÇOK YAŞA...
Ülkenin şu durumuna rağmen hala tatil yapabilecek bütçeye sahip olmak gerçekten güzel
ibt27 sana verdiklerinden turistlere daha cok veriyor sen enayi gibi 7/24 calış kendi ülkende bile tatil yapama elalemin yabancısı gelsin ülkende tatil yapsın vay enayi vay
@akif_1985_apcjl o kdv indirimi sana deyil gelen turizim için senin benim tatil yapma gucumuz yokki
@ibt27 halen iş yapabiliyorsan ÖZEL FORMÜLÜNÜ SÖYLE.....BİZİMKİ KEMİĞE DAYANDI.
YANSIDI MI FİYATLARA HAYIR. MADEM FİYATA YANSIMAYACAK NEDEN 83 MİLYON VATANDAŞ TURİZMCİNİN CEBİNE PARA KOYUYOR. BU GÜNE KADAR BATANLARA NE YAPILDI PEKİ.
geçen yılki gibi turizime feda ediliyor vatandaş görücez 1 ay sonra 4.dalgayı
Geri Dön