Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere destek müjdesi

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çiftçilerimize gübre destekleriyle ilgili 2 müjde vermek istiyorum. Gübre desteklerini yüzde 100 artışla 2 katına çıkartıyoruz. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde desteği 16 liraya yükseltiyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. "Çiftçilerimize gübre destekleriyle ilgili 2 müjde vermek istiyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Çiftçilerimize gübre destekleriyle ilgili 2 müjde vermek istiyorum. Bay Kemal çok heyecanlanıyor, acaba bu müjde neydi diye, tekrar edeyim, gübre desteklerini, küresel emtia fiyatlarındaki gelişmeleri göz önünde bulundurarak, yüzde 100 artışla iki katına çıkarıyoruz. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz, Bay Kemal. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini, dekara 20 liraya yükseltiyoruz, Bay Kemal. Bu destek ödemeleri çiftçilerimizin kaynağa en çok ihtiyaç duydukları ilk bahar döneminde hesaplarına yatırılacaktır. Çiftçilerimiz üretmeye devam ettikçe biz de onları desteklemeyi sürdüreceğiz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
ağzına sağlık reis
Çiftçiye lafla destek çok ANCAAAK GERÇEKTE DESTEK ÇAY KAŞIĞI DAMLASI KADAR. Geçen haftalarda çitfçimizden tonu 1500-1800 liradan alınan buğdayı,yurtdışından 3800 liraya almak hangi akıla ve millet,memlekete hizmettir. Açıklanan destek var azda olsa amma hala bu paralalrın ödenmediğini de biliyoruz.
İhale sonuçları sanamı bildiriliyor Nerden biliyor Halk TV denmi
çiftçiler de akıl varsa kanmazlar. kananlar da ipotekli hayatina devam eder.
@ilhansafa almadık diyen lerin hesabından 29 bin lira çıktı...bizde bunu biliyoruz...sahtekarlar...
Üretilen buğday iç piyasa ihtiyacını ve ihracatının bir kısmını karşılıyor. İthal edilen buğday burda işleniyor katma değerli ürün haline gelip tekrar ihraç ediliyor.
ne yazsam altına silivri soguk yazıyorlar yazmıyorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler