Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emekli maaşında kesinti' iddiasına açıklama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca emekliyi ilgilendiren açıklamayı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'emekli maaşında kesinti' iddiasına açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"SSK emeklilik ikramiyelerinin kesileceğine ilişkin bir iddia ortaya atıldı. Böyle bir düzenleme var mı? İlave tedbirler almayı gerektirecek bir durum var mı?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt verdi:

Erdoğan'dan yapılan açıklamada,

Erdoğan, 'Emekli ikramiyelerinin kesileceği' iddiasına ilişkin soruya, "Öyle bir şey yok. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka." yanıtını verdi.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU'NDAN DÜN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

"Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili SGK'den herhangi bir çalışma istenmediği gibi SGK'nin böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 123 yorum
Algı yaratmaya yönelik ,muhalefetin yalan makinası fox tv ve washington portakalı utanmadan çıkıp bu yalan haberi yapabiliyor.Bu gibi yalan haber yapanlara ceza verilmeli.
"Herşey Çok Güzel Olacak" yalanı ile Milleti aldatanların işi gücü yalan dolan algı
Ama sonradan doğru çıkıyor.Siz de yine alkışlıyorsunuz.Doğru çıkınca kime ceza verilcek.Sen dahil halk zaten cezayı yemiş oluyor.Ama sen yine alkışlıyorsun.KandırmAK,kandırılmAK sizin hoşunuza gidiyor.Bunlar da diğerleri gibi gerçek çıkınca kime ceza verilecek. Oturduğunuz yerden yargı dağıtmayı kimden öğrendiniz.Zihniyetiniz batsın.Lafa bakmayın, biraz araştırın.Ama onun için de beyin lazım.
aynen öyle. bunlar varken düşmana gerek yok
@ozdahmet FOZ tve'de ya da başka bir TV ve gazetede yalan haber olmadı hiç.Yapılamaz.Anında çökerler yargı değneği ile..Asıl yalancı bu haberlere yalan diyenlerdir.Adam her gece (Portakal), yalansa verin mahkemeye diyor.Tık yok....
O kadar zamlar oldu gıkınız çıkmadı şimdi bu sitem boşuna başkan işini bilir NOKTA
sen bı sus 2 paket Makarna verelim sana a haber izleyip ???? olmaya devam et.
@ozdahmet düşman sizsizniz lan şehitlerin kanı ellerinizde
Elazığ depremini konuşsana , yayından sonra çadır battaniye soba gitmiş oradaki insanlar yalanmı söylüyor , Emekli kesintisiyle ilgili ,Fox elimizde belge var biz buna göre haber yaptık gelelim röpertaj yapalım diyor SGK kabul etmiyor neden . madem yalancı çağır ülkeye rezil et , ama yeniyor gerçekler başka ve biz farkındayız.
yalan dedikleri ne varsa sonra gercek cikiyor.
böyle bir çalışma vardı tüm illerin SGK mudurlerinide Ankara'da topladı görüş aldılar ve bu belgeleri verdiler ancak bir ilin SGK müdürü belgeleri Fox TV ye servis etmiş olabilir fatih portakal yayinlayinca çok tepki aldılar ve geri çekmek zorunda kaldılar 2020 yılı ekonomi açısından çok kötü geçecek her an herşeye hazırlıklı olun
peki yalansa ssk nin maddeler halindeki hazırladığı çalışmalar ne herşey yalan uydurma komplo dış güçler abd israil böyle dewam... yersenn
@bpshell_2019 mossad ın ajanları icat etmişlerdir. Milletin psikolojisiyle alay ediyorlar.
Bi anda 180 derece dönüş yaptınız. Tabiki çalışma vardı ateş olmayan yerden duman çıkmaz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler