Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Varlık Barışı' çağrısı

Yurt dışındaki varlıkların yurda getirilmesi ve yurt içindeki kayıt dışı varlıkların milli ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan "Varlık Barışı" 6. kez Türkiye'de hayata geçirilirken, konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Yurt dışında ve yurt içindeki tüm vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Varlık Barışı'dan yararlanma çağrısı yaparken, 2021'e kadar sürecek uygulama kapsamında çok önemli bir miktarı kayıt altına almayı planladıklarını söyledi.

Erdoğan, TBMM'de AKP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarıma 17 Kasım'da çıkan yasada yer alan Varlık Barışı'ndan yararlanma çağrısında bulunuyorum... Türkiye 2008 yılından bu yana yüzlerce milyar liralık kayıtlı kaynağa kavuştu, inşallah Haziran 2021'e kadar sürecek bu uygulama ile çok daha büyük rakamları kayıt altına alacağız" dedi.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
reiss büyük Adamsın bu millet sana gurban olsun Allah seni ve küçük reis bahceliyi ömür boyu başımizdan indirmesin İnşallah.
@soner_1970_gyfug BAHÇELİ KÜÇÜK REİS NE DEMEK? ESAS REİS BAHÇELİDİR.BU BÖYLE BİLİNE..DEVLETİN BEL KEMİĞİ SN DEVLET BAHÇELİDİR
Bu ülkenin tahammül edecek hali kalmadı.
@soner_1970_gyfug kendinizi düzdürmekten ne kadar zevk alıyorsunuz. az kaldı az!! işiniz bitti bu ülke de
İngilteredeki tonlarca altın geri gelmeli.
@serdar_akdeniz_1983 sen nasıl bir kafasın?
@soner_1970_gyfug @soner_1970_gyfug böyle yazarak zaten geçim derdinden çıldıran vatandaşların yapamadığını siz yapacaksınız ve bu tür yorumlar yaparak vatandaşı daha da çileden çıkarıp reisi siz düşüreceksiniz gibi geliyor bana. . Böyle yorumlara devam.
@serdar_akdeniz_1983 desene bu yüzden belimizi doğrultamıyoruz..arkadaş ne içiyorsunuz bu kafa için anlamıyorumki..
Amin inşallah
kafana tasmi düştü reis devlet beydir.hazira konmak ne kolay
milletin elinde altın dolar mı kaldı. insanlar aç aç , ne dövizi altını
açsın ama son model arabalar telefonlar elinizde bu kadar olmayalım
@ahmetelverir25 Kendinle bizi karıştırma. 3 üniversite mezunuyum ama 4 yıldız işsizim.
@erdem_yilmaz_1987 senin tuzun kusu heralde kendi adına konuş benim bisikletim bile yok
@erdem_yilmaz_1987 ahmet otur bu gün aldığın paranın yeterince hakkını verdin
ben hiç aç adam görmedim krizde sadece milletin rahatı bozuluyor dövizdeki çalkantıca da kârdan zarar edenler ağlıyor herkesin binecek arabası oturacak evi yiyecek ekmeği var olmayanda kendinde arasın hatayı devletin butür insanları da kalkındırmak için birsürü açık kanalı var araştırsınlar.benim aklıma açlık deyince afrika,nepal,afganistan,vb geliyor halimize şükredemiyoruz hiç bütün dünya kırizde işleri ters giden (Açlık değil)sadece biz değiliz.
masallah ne ac ac aaa..herkesin altinda luks araclar luks villalar aciz halaaa cok acizz. nankorlugun bu kadariina pes
@erdem_yilmaz_1987 benim 2000 model kartal var
Bu milletin parasıyla saray yapacaksın en iyi arabalara bineceksiniz milleti aç bırakacaksınız sonra varlık barışı. 2023 e az kaldı o zaman sandık barışı olacak
makam arabası Toros olmalı dimi hep boş muhabbetler ya
@mahir_mahir_1985 Sorun makam arabasımı. Kendisi ailesi yandaşları dolar milyarderi oldu. her yerde sarayı var. 400 trilyonluk uçağa biniyor. onun dışında 13 uçak bilmem ne kaç tane helikopter. Hz. Muhammed Allah’ın elçisiydi islamı getirdi. Yeni bir devlet kurdu. Ama kerpiç bir evde yaşadı öldü. Kendine en alasından saray yaptırırdı. Günümüzün din tüccarları ne şatafatta yaptırıyor. RTE’ye sorsan kılıf hazır;” itibardan tasarruf olmaz”. Bu mantıkla Peygamberimizin hiç itibarı yok. Halk fakirleşirken yöneticiler zenginleşiyorsa bu düzen sonunda yıkılmaya mahkumdur.
@mahir_mahir_1985 tamam onunli lüks olsunda arkasındaki 50 arabada okadar lüks olmasın be kardeşim
@mahir_mahir_1985 itibardan tasarruf olmaz :))
@serkan_gunes_1980 tabiAğzından Düşürmediği Yüce İslam Peygamberide zırhlı atlara biniyordu değilmi saraydan yönetiyordu değilmi ülkeyi saraydan ülkeyi yöneten eshabı kiram ve peygamber değil Muaviye ve sonra gelenlerdi
@mahir_mahir_1985 bi bitmediniz...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler