Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatıldı

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart'a kadar uzattık" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere sıkıntı yaşayan esnafların ve şirketlerin bulunduğunu da bildiklerini belirterek, hayata geçirdikleri toplamı 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içinde olduklarını aktardı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SON KEZ UZATILDI

Sadece sosyal koruma kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında millete aktardıkları kaynağın 53 milyar lirayı bulduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart'a kadar uzattık." dedi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bu saçmalığa son verin artık! kısa çalışma diye tam çalıştığımız halde maaşımız düştü! Ne işçinin yanında oldunuz ne esnafın yeter!
tam calismaniz yasak iskur a siksyet edin isveren 15 gununuzu indirmis asagi
Bizde aynı durumdayız. bunun suçu iş verenindir. işkura şikayet edin. her şeyde olduğu gibi bu ödenekte suistimal ediliyor. müşterisi olmayıp çalışanın maaşını ödeyemeyen işletmeler için çok iyi uyguluma aslında ama müşterisi ve işi olan işletmeler kötüye kullanıyor. personelinin maaşını devlete ödetip sgk pirimi ödemeden personeli tam zamanlı çalıştırıyorlar. gizliden işkur a şikayet edin
kısa çalışmanın ne olduğunu bilmiyorsun.herhalde.
Kısa çalışma ödeneği süresinde işçinin sigortası yatmıyor, yani işçinin sigortasına verilen parayı işçiye veriyorlar... Burada işçinin hiçbir yararına durum yok...
Perişan olduk ne düşünelim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler