Depremden etkilenen banka müşterilerine kolaylık sağlanacak

Bankalar birliği, depremden etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere kolaylık sağlanacağını duyurdu.

Depremden etkilenen banka müşterilerine kolaylık sağlanacak

Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamaya göre depremden zarar gören banka müşterilerine vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylık ve destek sağlanacak.

Açıklamada, “İzmir ilimizde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Milletimize ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Depremin etkilerinin sınırlı bir alanda kalması tesellimiz olmuştur.
Bankalarımız, depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaklardır. Müşterilerden depremden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankaları ile temasa geçmeleri beklenmektedir.

Mücbir hali yaşayan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması amacıyla gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyeleri bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Farkında degilsiniz galiba saraylarda yaşadıgınız için bütün ülke ödemelerini yaparken zorlanıyor hergün onlarca esnaf kepenk kapatıyor hergün yüzlerce insan karttan patlıyor sizin yönetemediginiz ülke yüzünden binlerce insan aç uyuyor ne konuşuyorsunuz siz
pandemiden etkilenen esnafa’da aynı şeyleri söylüyordunuz hiç güven vermiyorsunuz hiç
arkadaş corona var deprem var daha ne olsun.vatandaşın tüm borçlarını silinnnn....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler