FİNANS

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğal gazda konut ve sanayi abone gruplarının tarifelerinde yüzde 1, elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde ise yüzde 12 artışa gidildi.

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, mayıs ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

YÜZDE 1 ARTIŞ

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, nisanda geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1315 lira 500 kuruş, sanayi abonelerine uyguladığı fiyat ise 1471 lira 414 kuruş olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise 1000 metreküp doğal gaz için uygulanan fiyat yüzde 12 artışla 1631 lira 667 kuruş oldu.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Millet canıyla ugraşıyor borç içinde yüzüyor indirim yerine zammı yapıyorsunuz yazık bu ülkenin haline
Milletin aklıyla alay eden KAMU KAYNAKLARINI İSRAF VE YANDAŞLARINA AKTARMA İLE TÜKETEN,ÜLKEDE 80 YILDA YAPILAN TESİS,FABRİKA NE VARSA SATAN,İMAR BARIŞI DİYEREK VATANDAŞINI DOLANDRAN BİR İKTİDAR , SALGINDA ÇİFTÇİSİNE YARDIM ETMEYEN,İŞÇİ ÇIKARMA YASAK DEYİP,SİGORTASIZ ÇALIŞTIRTAN,EVLERE % 1 AMMA ELEKTİRK ÜRETENE % 12 ZAM YAPARAK HALKI YİNE SOYDURTAN İKTİDARIN ADIDIR AKPMHP. Sanki bu elektrik üreticisi o zammı halka yansıtmıyor.Bunların işi gücü entirka ve masal .
geçen aydan biliyoruz zaten zam yapıldığını
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler