Dolu önlemleri 'Balonlu naylon' fiyatlarını arttırdı

İstanbul'da etkili olması beklenen dolu yağışı nedeniyle otomobillerini korumak isteyen vatandaşların kamuoyunda "patpat" olpatpatarak bilinen balonlu naylonlara yönelmesi fiyatları arttırdı.

Otomotiv şirketi sahibi Özkan Benek "Daha önce 20 liraya aldığımız bu naylonların fiyatı bir anda ikiye hatta üçe dörde katlandı. Arabalarımızı üzerine battaniye halı gibi şeyler koyarak korumaya çalışıyoruz." dedi

"20 LİRAYDI 100 LİRAYA ALDIK"

Meteorolojinin üst üste yaptığı uyarıların ardından vatandaşlar araçlarını dolu yağışından korumak için harekete geçti. Rami'de bulunan açık oto pazarındaki araçlarda balonlu naylonlarla kaplandı. Ancak balonlu naylonlara bir anda ilginin artması fiyatlarını arttırdı. Açık oto pazarında dükkanı bulunan Taşdan Işık , "Dolu yağacağını öğrenince araçlarımızı korumak istedik. Onları balonlu naylonlarla kapattık. Ancak naylonlara talep olunca bir anda fiyatları arttı. Normalde 20-30 liraya aldığımız naylonları şu an 70-80 hatta 100 liraya almak zorunda kaldık. " dedi.

Bir başka otomotiv şirketi sahibi Özkan Benek ise "Meteorolojiden gelen haberlere göre yoğun bir dolu yağışı olduğunu söyleyince önlemler aldık. Ancak dün 20-30 liraya aldığımız balonlu naylonlar bugün 100 lira oldu. Artık insanlar fırsat mı kolluyor. Ne yapmaya çalışıyor bir türlü anlamadım. Otoparklar dolu, oralara götüremiyoruz. Biz de elimizden geldiğince araçlarımızın üzerine battaniye, halı gibi malzemeler koyarak onları hasardan korumaya çalışıyoruz." dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
Işin doğrusu bir vatandaş olarak korkmaya başla Korono çıktı fiatlar uçtu, fırtına dolu yağacak denildi yine fırsatçılar. Allah korusun bir savaş olsa herhalde bir kilo unu yüz liradan mı satarlar bilemiyorum.Demek ki böyle giderse sanırım insanlık ölmüş gibi. Rabbim fırsatçılara imkan vermesin.
Savaş çıksa bunlar vatanı da satarlar
öyle bir durumda unu bile bulamazsın bunlar iyi günlerimiz yakında çok daha kötüsü olacak.
Geçtiğimiz Ramazanı hatırlatmak isterim fiyatlar birden 3 e. 4e katlandı, Neden diye sorunca Ramazan geldi abi diyerek pis pis sırıtan esnafı unutmuyorum kimsede din iman kalmamış hepsi yalan.
Amin.
bu esnaflar yerli ve milli mi şimdi fırsatçı insanlar
bıktık bu fırsatçı namertlerden denetim nerdeeee
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler