Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenenlerin elektrik ve doğal gaz faturaları 3 ay ertelenecek

Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenen vatandaşların elektrik ve doğal gaz faturalarının 3 ay ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenenlerin elektrik ve doğal gaz faturaları 3 ay ertelenecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar, 24 Ocak'ta Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremin hane halkı ve küçük esnafın üzerindeki etkilerini azaltmak için alındı.

Karara göre, depremde zarar görenlerin, 2020 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı fatura dönemlerine ilişkin tüketim faturalarının tahsilatı 3 ay süreyle ertelenecek.

Karar, deprem nedeniyle iş yeri veya konutu yıkılan, orta hasarlı veya ağır hasarlı hale gelen tüketicileri kapsıyor.

Ekli "Elazığ ve Malatya'da Yaşanan Deprem Nedeniyle Zarar Gören Tüketicilerin Elektrik ve Doğal gaz Tüketimlerine İlişkin Tahsilatların Ertlenmesi Hakkında Karar"ın yürürlüğe konulmasına, 7269 sayısı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlere Yapılacak Yardımlara Dair Kanun'un ek 13'üncü maddesi gereğince verildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
onlarca şirketin vergilerini SİL, suriyelileri kral gibi yaşat, devletin parasını hortumla 50 lira vergi borcu olanının kapısına icrayı daya, bunlara para bol bir kuruşu kalmayan vatandaş deprmden afetten zarar görmüş borcunu ertele ne utanmazlıktır ki bu ! bunu matah gibi reklam yapıyorlar güya devlet vatandaşına jest yapıyor borcunu erteliyor. ALMAYACAKSINIZ KARDEŞİM BU TÜR DURUMU KÖTÜ OLAN VATANDAŞIN BORCUNU SİLECEKSİNİZ... O ZAMAN BEN SENİN DEVLET OLDUĞUNU BİLEYİM.
rica edin ertelenmesin çünkü devlet kaşıkla verdigini kepçeyle alıyor bu erteleme millete daha pahalıya patlıyor sizin yapacağınız iyiligin
ertelenecek dimi hiç 3 ay boyunca ödemeyecekler demeyin ertelenecek deyin Allah ıslah etsin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler