FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? İşte 2023 SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama ekranı

Emekli maaşı hesaplama işlemi, 2023 ocak zammının açıklanması sonrası merak edilen konular arasında yer alıyor. Emekli maaşı hesaplamasında bir kişinin çalıştığı süre, ödenilen prim miktarı gibi çok sayıda kriter etkili olmaktadır. Temmuz ayında 3 bin 500 TL'ye yükseltilen en düşük emekli maaşı da netleşti. Birçok kişi internette, "Ne kadar emekli maaşı alırım?" sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama ekranları...

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? İşte 2023 SGK, SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama ekranı

Emekli maaşını hesaplamak isteyen vatandaşlar, 2023 ocak zammı sonrası hesaplama ekranlarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapıldığını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL’ye yükseldiğini duyurması sonrası 4A emekli maaşı sorgulama işlemi ile ilgili SGK tarafından bir duyuru yayımlandı. İşte konuya ilişkin detaylar...

EMEKLİ MAAŞI NASIL HESAPLANIR?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun vatandaşlara sunduğu emeklilik yaşı ve maaş hesaplama robotu sayesinde emekli aylığı sorgulanabiliyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada, "2023 yılı Ocak dönemi aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır." denildi.

emekli-memur-zammı

SGK emekli maaşı sorgulama işlemleri: https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ bağlantısına giderek giriş yaptıktan sonra TC Kimlik Numarası bilginizi girin. SSK Sicil Numarası bilginizi, baba adınızı, nüfusa Kayıtlı olduğunuz ili ve doğum tarihinizi girin. Ardından sorgulama butonuna tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Prim günü sayısı 3600'den az olan vatandaşların emekli aylık bilgisi görünmeyecektir.
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ne zaman emekli olurum robotunu kullanarak tablo ile net bir şekilde emekli olacağınız yaşı kolayca öğrenebilirsiniz.
SGK HESAPLAMA EKRANI-TIKLAYINIZ

Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz ve hizmete başlama tarihinizle ilgili alanlarını doldurun. Maluliyetiniz var mı, erken yaşlanma var mı? kısımlarını evet ya da hayır olarak seçin. SSK prim ödeme gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik/sanatçı gün sayınız fiili gün sayınız, yurt dışı gün sayınız, 3600 günün doldurulduğu tarih, gerekli bilgileri girip GÖNDER tuşuna bastıktan sonra karşınıza net bir tablo çıkacaktır.

emekli-ocak-zammı

4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

4B Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar ise e-Devlet sistemine giriş yaparak kolayca alacakları maaş tutarını görüntüleyebilirler. Bu işlem için hizmet dökümü sayfasında yer alan 4B Emekli Maaşı Hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir.
4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA-TIKLAYINIZ

asgari-ücret-ne-zaman

4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Bu hesaplama işlemini uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ veya e-Devlet sistemine giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplama işlemi için link üzerinden açılan ekrandan istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor.
4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA-TIKLAYINIZ

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler