FİNANS

Emeklilere bayram ikramiyesini bin 100 TL’ye çıkaran teklif kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, kanun teklifi görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liraya çıkarılmasını içeren madde kabul edildi.

Emeklilere bayram ikramiyesini bin 100 TL’ye çıkaran teklif kabul edildi

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerine teminat uygulaması getiriliyor. İlk defa işe girecek olanlardan 10 milyon, halihazırda sürdürenlerden 100 milyon TL’ye kadar geçmiş yıl cirosunun yüzde biri kadar teminat alınacak. Bu teminatı vermeyenlerden 25 bin TL ile bir milyon TL arasında ceza öngörülüyor.

Otomasyon sistemleri EPDK tarafından lisans verilecek ve vergi kaçakçılığı kapsamına girecek. Sahte fatura düzenlemesi ve bunun dolaşıma sunulması hem de otomasyon sistemlerinin bozulması, erişiminin engellenmesi hususları tespit edildikten sonra doğrudan ilgili vergi müfettiş ya da müfettiş yardımcıları raporlarını düzenleyecek.

Kamu davası için ana raporun bitmesi beklenmeyecek. Hem sahte fatura düzenlenmesi, dolaştırılması hem de otomasyon sistemlerine müdahale edilmesinin tespit edilmesi halinde, incelemenin sonuna kadar bu tesisler hiç kimseye devredilemeyecek.

Emeklilere bin 100 TL bayram ikramiyesi verilecek.

Çek, kambiyo senetleri, icra ve iflas işleri 30.04.2021-31.05.2021 tarihleri arasında yapılamayacak. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
düşünüyorum bu ikramiye ile dubai ye mi gitsem yoksa uzak doğu seyahatine mi çıksam bir türlü karar veremiyorum. ah pandemi ah bu ikramiyeyi nasıl harcayacağımı düşünmekten bitap düştüm. !!!!!!!!!!!! hahahahaha
Emeklilere mustahak kardeşim bu bence iyi oluyor iyi bunlra oy atan kesim onlar zaten 100 lira ile emeklilerle dalga geçiyolar ama bunlara mustehak
100tL İCİN MECLİS KARARİ ALİYOR AMA 120MİLYAR DOLAR ORTADAN KAYİP NE MECLİS ONAYİ SADECE SARAY ONAYİ YETTİ
Geri Dön