EPDK Başkanı Yılmaz'dan otogaz açıklaması

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Türkiye 2019'da otogaz kullanımında Güney Kore’yi geçerek birinci sıraya yükselmiştir" dedi.

EPDK Başkanı Yılmaz'dan otogaz açıklaması

Komisyonda sunum yapan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz da Türkiye'nin dünyanın en büyük 16. LPG pazarı olduğunu belirterek, 2019'da Türkiye'nin otogaz kullanımında Güney Kore'yi geçerek birinci sıraya yükseldiğini söyledi.

Yılmaz, bugün 81 il merkezinin tamamında ve 559 ilçe ve beldede konutlarda doğalgaz kullanıldığını ve yıl sonunda doğalgaz kullanan ilçe ve belde sayısının ise 585'e ulaşacağını kaydetti.

Gelecek yıl devreye alınacak VGP ile ilgili çalışmaların sürdüğüne işaret eden Yılmaz, "2023'te yerli gazımızın piyasaya arz edilmesiyle birlikte, Türkiye organize gaz piyasaları, 'Avrupa’da kendi ülkesinde üretilen gazın uluslararası ticarete konu edildiği az sayıdaki gelişmiş gaz ticaret merkezlerinden biri' olma imkanına ulaşacaktır" ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
neden acaba benzinin litre fiyatının 7,50 TL olduğundan dolayı olmasın
Gülsem mi Ağlasam mı anlayamadım Milletle dalga geçer gibi acaba neden millet oto gaza yöneliyor . Ulan Benzin olmuş 7 tl daha ne diyelim Allahlınızdan bulun he mi.
EEEEE.Gazda indirime mi gittiniz.Ne oldu...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler