FİNANS

Erik pastırma fiyatlarını geçti gram altınla yarışıyor!

Kayseri'nin 1. sınıf pastırmasının fiyatını geçen eriğin fiyatı, manav tezgahlarında gram altın fiyatıyla yarışıyor. Manavlar eriğini kilosunu 400 liradan satıyor.

Erik pastırma fiyatlarını geçti gram altınla yarışıyor!

Kayseri'de manavların reyonlarını süsleyen eriğin fiyatını gören şaşırıyor. Kilosu 400 TL olan erik, 100 gramlık paketler halinde satılırken, tanesi ise 3 TL'yi buluyor. Pastırması ile ünlü Kayseri'de, pastırma 185 TL'den satılırken, eriğin 400 TL'den satılması da görenleri şaşırtıyor.

ERİĞİN FİYATI PASTIRMAYI GEÇTİ

Kayseri'de manavlık yapan Atilla Yıldız, "Mart ayına geldik ve bahar ayına ‘merhaba' dedik. Erikte tezgahlarımızda yerini aldı. Daha çok aşerenlere kış aylarında hitap ettiğimiz erik ve çağla şuanda canı çeken herkes için tezgahımızda bulunaktadır. İlk tufanda olduğu için fiyatları yüksek. 100 gramlık paketlerde satılan eriğin fiyatı 400 TL. Tane olarak da 3 TL'ye gelmektedir. İnsanlar tezgahta görünce canları çekiyor. Çocukları ve eşleri için alıyorlar. Bir pakette olsa alan oluyor. Şuanda geçiş mevsimindeyiz. Kışlık ürünler bitmek, yazlık ürünler çıkmak üzere. Şuanda kışlık ürünler son tufanda olduğu için fiyatları yüksek. Yaz meyveleri de ilk tufanda olduğu için fiyatları yüksek. Şuanda ara bir boşluktayız" ifadelerini kullandı.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
her sene aynı mevsimde aynı haberler. 2 hafta öncede de kilosu 800 tl idi. az kaldı 1 ay sonra 20liraya iner
Fırsatçılık tamda bu işte,ilk elden faiş fiyat çünkü yok almak isteyen mecbur.. Dinimizin ticareti bu değil?
@bakcelik_1974 Dinimiz sana erik yemeyi farz mı kıldı da illa yapacaksın. Ne bu serzeniş ya. Farz kılınan 5 vakit namazı kılmazsın oruçları tutmazsın zekat zaten yok ama yemeye içmeye gelin faişlik, düzenbazlık. Ne insancıklarsınız ya :D
Geri Dön