FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hem ev sahipleri hem kiracılar bu haber sizi yakından ilgilendiriyor... Artık e-Devlet'ten yapılabilecek

E-Devlet üzerinden yeni hizmet hayata geçiriliyor. Hükümet kayıt dışı ekonomiyle mücadele için yeni adımlar attı. Alınan önlemlerin birisi de kira sözleşmeleriyle ilgili... 2024 sonuna kadar yapılacak düzenlemeye göre kira sözleşmeleri, e-devlet üzerinden düzenlenebilecek.

Hem ev sahipleri hem kiracılar bu haber sizi yakından ilgilendiriyor... Artık e-Devlet'ten yapılabilecek

Milyonlarca kiracı ve ev sahibini ilgilendiren haber geldi. Kira sözleşmelerinde yeni dönem başlıyor. Artık sözleşmeler e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Düzenleme, 2024 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 291 kurum ve kuruluşla iş birliği yaparak 900 öneriyi değerlendirdi. Bakanlık bu kapsamda 2023-2025 dönemini kapsayan "Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı"nı yürürlüğe koydu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, eylem planını, "Rekabet gücünü artırmak, vergi kaybının önüne geçerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve gelir dağılımını daha adaletli bir yapıya kavuşturmak için kayıt dışı ekonomiyle mücadelemize devam ediyoruz" sözleriyle açıkladı. Plana göre, 2025 yılı sonuna kadar, kayıt dışılığın önlenmesi için 44 eylem tamamlanacak.

KİRA SÖZLEŞMELERİNDE E-DEVLET DÖNEMİ

NTV'de yer alan habere göre, kira sözleşmeleri de artık e-Devlet üzerinden yapılacak.

Plana göre, karar alma süreçlerini desteklemek ve risk analizi çalışmaları yürütmek üzere kira sözleşmeleri, elektronik ortamda düzenlenecek. Düzenleme, 2024 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler