FİNANS

FED faiz kararı sonucu ne oldu? ABD Merkez Bankası FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

FED faiz kararı doların yönünü belirliyor. Amerika Birleşik Devletler Merkez Bankası tarafından Haziran ayında gerçekleştirilecek toplantısının tarihi ve alınacak kararın hangi yönde olacağı merak konusu oldu. Peki FED faiz kararı sonucu ne oldu? ABD Merkez Bankası FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? Detaylar haberimizde...

FED faiz kararı sonucu ne oldu? ABD Merkez Bankası FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

FED faiz kararı için geri sayım devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası toplantısı sonrası açıklama Jerome Powell tarafından yapılacak. Peki FED faiz kararı sonucu ne oldu? ABD Merkez Bankası FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? FED faiz kararının alındığı toplantı ile ilgili detaylar haberimizde...

FED FAİZ KARARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Fed toplantısı 14 Haziran Salı günü yapıldı. 15 Haziran Çarşamba günü de toplantı yapıldı. Buna göre FED, politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 1,50-1,75 aralığına yükseltti.

POWELL AÇIKLAMIŞTI

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell yaptığı açıklamada enflasyonu düşürecek araçlara ve kararlılığa sahip olduklarını vurgulamıştı.

Enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyleyen Powell enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekeceğini belirtti.

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'nın 50 baz puanlık faiz artışına gittiğini ifade eden Powell devam eden faiz artırımlarının uygun olacağını düşündüklerini vurguladı.

Gelecek iki toplantıda 50 baz puanlık faiz artırımına gitme fikrinin de Federal Açık Piyasa Komitesi'nde (FOMC) geniş destek bulduğunu söyleyen Powell açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

"Fed, enflasyon düşene kadar faiz oranlarını daha kısıtlayıcı seviyelere yükseltmekten çekinmeyecek. 'Finansal koşullar uygun, enflasyonun düştüğünü görüyoruz' diyebileceğimiz bir noktada olduğumuzu hissedene kadar gideceğiz"

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler