FİNANS

Fetih kısıtı araştırılıyor... Fesih kısıtı nedir? Fesih kısıtının uzatılması ne anlama geliyor?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarında sürekli geçen fetih kısıtı ne demek merak edilmeye başlandı. Fesih kısıtı nedir? Fesih kısıtının uzatılması ne anlama geliyor?

Fetih kısıtı araştırılıyor... Fesih kısıtı nedir? Fesih kısıtının uzatılması ne anlama geliyor?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği gibi ödemelerle ilgili bilgi verdiği sırada "fetih kısıtı uzatılacaktır" ifadelerini de kullanmasının ardından fetih kısıtının uzatılması ne anlama geliyor merak edildi. Fesih kısıtı nedir? Fesih kısıtının uzatılması ne demek?

FESİH KISITI NEDİR, NE ANLAMA GELİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasında yer alan, "Fesih kısıtını, istihdamımızı ve çalışanlarımızı korumak için bir süre daha uzatıyoruz." ifadeleri merak ediliyordu. Bakan Selçuk'un bu açıklaması aslında işten çıkarma yasağı ile ilgili.

FESİH KISITI UZATILMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Koronavirüs pandemisinin ardından hayatımıza daha önce girmeyen birçok kavram artık gündemimiz oldu. Koronavirüs sürecinden istihdamın salgından olumsuz etkilenmemesi için önlemler alınmıştı. Bu önlemlerin başında ise işten çıkarma yasakları yer almıştı.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un "Fesih kısıtını, istihdamımızı ve çalışanlarımızı korumak için bir süre daha uzatıyoruz." şeklindeki açıklamasında aslında söylediği şey, işten çıkarılma yasağının tekrar uzatıldığı anlamına geliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
İşten çıkarma yasağı getiriyorsun ancak ücretsiz izine çıkarabilirsin diyorsun, ücretsiz izine çıkarılıyor ayda 1000 tl ödüyorsun.Ne anladık bu işten.Adamı işten çıkarsa daha iyi tazminatını alacak.Sen yasağı bitirdiğin an zaten işten çıkaracak.Hükümet olarak yaptığınız herşey yanlış abartı yok biraz yanlış değil hepsi yanlış.Sadece yandaşa çalışılan bir sistem.
vallah siz fesih uzatmalarını oynuyorsunuz.
reis işsizlik maaşı alanları da 2 ay uzatsaniz olmaz mi...? iş bulamıyoruz en azından onunla geçiriyoruz
Geri Dön